V Lipně nad Vltavou vznikl rekreační areál

25.10.2007 14:04:00

V Lipně nad Vltavou vznikl rekreační areál V Lipně nad Vltavou vznikl rekreační areál za 340 milionů korun, který v září předal do užívání developer projektu, nizozemská společnost Sparcs BV. Areál nazvaný Lipno Lake Resort tvoří 92 luxusních apartmánů v pětihvězdičkové kategorii.
Podle investora se zvyšuje poptávka zahraničních i domácích turistů po kvalitnějším a luxusnějším ubytování v České republice. "Turisté si často stěžují na to, že ubytovací zařízení jsou stará a hlavně neútulná. Návštěvníci ze západní Evropy by si přáli více luxusu, komfortu a především více kvality," uvedl developer projektu Anton Schouten.
Příliv bohatších hostů potvrdil i Ondřej Janáč z lipenského infocentra. Upřesnil, že ubytovací kapacita Lipna je zhruba 2300 lůžek včetně Mariny, kterou postavil rovněž investor z Nizozemska. Komfort srovnatelný s kvalitou nového komplexu Lipno Lake Resort je podle Janáče v areálu Lipno Point, který byl otevřený letos a je v něm 30 apartmánů. "Často ho využívají firmy k akcím pro uzavřenou společnost," dodal Janáč.
Lipno Lake Resort tvoří pět třípatrových budov, které jsou zasazeny do velké zahrady s parkovou úpravou a dětským hřištěm. Příští rok přibude venkovní bazén. Každý apartmán má internetovou přípojku, krb a většina z nich i vlastní saunu. Jeden apartmán je přizpůsoben pro vozíčkáře.

Zdroj: http://www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení