U Kouřimi vyroste archeopark

01.11.2007 14:56:00

U Kouřimi vyroste archeoparkNa “zelené louce” nedaleko rybníku Strašík u Kouřimi v budoucnu vyroste archeopark, který bude mít funkce naučně poznávací a kulturní. Park se po muzeu lidového stavitelství stane dalším z mnoha kouřimských lákadel pro turisty.
“Město Kouřim má nejedno prvenství. Jsem přesvědčena, že archeopark by měl být jedním z dalších,” uvedla vedoucí kouřimského infocentra Radka Jirkovská. Samotné budování parku bude během na dlouhou trať. Největším problémem se stala příjezdová komunikace, která je v současnosti v žalostném stavu. A potíž bude i s výstavbou odstavného parkoviště před branami parku. Podle plánů se příjezd k areálu parku napojí ještě na síť cyklostezek.
Je také připraven zkušební program: Jak žili naši předci. “Návštěvník si bude moci vyzkoušet život na hradišti v týdenním ubytovacím cyklu. Pro dovolenkáře je připraveno mletí obilí, vaření dle dobových receptů či stavění příbytků,” nastínila Jirkovská.
Archeopark nabídne opevnění a hlavní bránu se strážními věžemi, rekonstrukci halové stavby, informační centrum, technické zázemí a občerstvení, hospodářský a řemeslnický areál, týdenní ubytovací cykly.
Zdroj: www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení