Pohádková stezka a výstava Návštěva Šumavských skřítků v Krkonoších

01.11.2007 15:14:00

Město Pec pod Sněžkou připravilo Pohádkovou stezku v rámci projektu „Putování Šumavských skřítků na cestách“. Při svém putování se zastavili pod nejvyšší horou České republiky Sněžkou v Peci pod Sněžkou. Spolu se skřítky si i Vy nyní můžete projít Pohádkovou stezku. Pohádková stezka je v délce asi 3 km, není náročná a zvládne ji i ten nejmenší návštěvník Pece pod Sněžkou. Pohádková stezka Vás dovede k výstavě „Návštěva Šumavských skřítků v Krkonoších“ v hotelu Hvězda, kde se skřítci při svém putování ubytovali. Výstava je otevřena denně od 11:00-16:30, vstupné činí Kč 10,- na osobu.

Stezka začíná u informačního centra Turista v centru Pece pod Sněžkou na hlavní křižovatce. Dál stezka pokračuje cca 300 metrů po hlavní silnici směrem na Velkou Úpu k penzionu Čertice, kde se můžete naučit pěknou říkanku o čertíkovi Rudlovi. Od Čertice projdete po louce a dále lesní cestou k chatě Orlík, kde se skřítci těšili z krásného pohledu na centrum Pece se Studniční horou. Po cestičce pokračujete na svážnici a dolů směrem k zimní části Pece – lyžařskému vleku Javor, zde měli skřítci další zastavení. Dál pokračujete již zpět do centra přes centrální parkoviště Zelený potok se zastavením u restaurace U žraloka, kde se skřítci posilnili na poslední část putování a moc jim chutnalo. Poslední zastavení skřítků je na hotelu Hvězda nad autobusovým nádražím, kde se zabydleli a Vy je zde můžete navštívit.

Skřítci se těší, že při svém putování po Krkonoších naleznou nové kamarády, které sem přišli hledat.

Zdroj: www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení