Oslavte Silvestra v Paříži nebo Barceloně!

01.11.2012 17:00:00

Oslavte Silvestra v Paříži nebo Barceloně!

Konec roku se kvapem blíží s ním i plánování, kde jej ideálně strávit. Někdo preferuje teplé kraje, jinž aktivní trávení volna na horské chatě. Jedno je ale jisté! Sedět doma u televize můžeme i v důchodu. Zvláště, když akční letenky do evropských metropolí bývají na sklonku roku tak výhodné.

 

Paříž - ráj pro mladé Evropany
Do Paříže se každoročně sjíždějí tisíce turistů z celého světa, především mladých Evropanů. Nejsou tu sice žádné organizované oslavy, nejvíce oslavenců se ale koncentruje pod Eiffelovou věží - zde i bez organizace dokáží vytvořit jednu z nejbujařejších party Evropy. O šampaňské a spontánní ohňostroje nebývá nouze. Dále bývá oslavenců plná Champs Élysées a prostory a schody pod Montmartrem. Lepší restaurace a podniky jsou zamluvené dlouho dopředu, je třeba se informovat u majitelů.

 

Proč na Silvestra do Paříže
- Ráj pro mladé, lze spojit s poznáváním nebo návštěvou Disneylandu.
- Dojedete sem i autem, ve více lidech se to vyplatí.
- 1. ledna je všude zavřeno - můžete si užít zasloužený klid
- posilvestrovská Paříž je jako vylidněná - nejsou žádné fronty na památky
- od Nového roku začínají neuvěřitelné slevy v obchodních domech - zdržte se ještě pár dní a neodoláte

 

Náš odhad cen
Letenky od Wizz Airu, který přistává na letišti Airport Beauvais, se pohybují v ceně od 1 500 Kč. Na větší letiště Charlese de Gaullea se nejlevněji dostanete se Smart Wings - od 2 500 Kč. Na letišti Orly přistává Sky Europe za cenu kolem 3 000 Kč. Ubytování lze sjednat i levně v hostelu, za cenu kolem 450 Kč pro jednoho na noc.

Barcelona - spojení poznávání a zábavy
Barcelona je nádherná i mimo hlavní "koupací" sezónu. Má svůj nezaměnitelný půvab i na Silvestra, i když místní slaví trochu jinak než u nás - například rachejtle tu nejsou tak v oblibě. Organizované ohňostroje se občas pořádají u moře, třeba na Playa Catalunya. Na celé slavící město je krásný výhled z přilehlých vrchů, například z Montjuic.

 

Proč jet na Silvestra do Barcelony
- Skvělé místo pro trávení Silvestra pro ty, kterým vadí hluk zdejších rachejtlí a nevázaná zábava. V Barceloně se lidé také scházejí v ulicích, ale oslavy nejsou o život.
- Ideální spojení s poznáváním a jedinečná příležitost prožít Silvestra v trenkách na pláži.
- Není tu přeplněno, místo v restauraci nebo dobrém klubu seženete i na místě.
- Také do Barcelony lze dojet i autem.
- 1. ledna je zavřeno ve všech podnicích, od 2. se ale i zde rozjíždějí velké slevové akce. Velké obchodní domy, například Zara, tu najdete kousek od přístavu a Playa Catalunya - to je jako sen!

 

Náš odhad ceny
Rezervujte si lety přímo do Barcelony - Wizz Air nabízí letenky do Barcelony i se zpáteční cenou za 1 200 Kč. Pokud přiletíte do přilehlé Girony, je třeba počítat s dalšími 10 eury za autobus. Ubytování není problém, lze tu přespat i v levných hostelech za několik stovek.

 

Pozor na kvalitní pojištění při oslavách v zahraničí
Pokud jste zvyklí spoléhat při cestě do zahradničí na pojištění k platební kartě nebo v horším případě jen na průkaz pojištěnce z Evropské Unie, v tomto případě to nedoporučujeme. Pojistná rizika jsou, přiznejme si, v rámci silvestrovských oslav o něco větší, a proto stojí za to připlatit si několik desítek korun za den za kvalitní cestovní pojištění a vrhnout se do náručí slavících velkoměst v klidu.

 

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení