Studentské cestování

09.01.2013 10:36:00

Studentské cestování

Koho někdy nenapadlo, prostě se sebrat s přáteli a vyrazit někam pryč. Je jedno kam, je jedno na jak dlouho. Prostě změnit vzduch, poznat nové lidi, užít si trochu zábavy. Spontánní nápad ale většinou ztroskotá na tom, že se musí koupit letenky, že se musí tím pádem vybrat cílová destinace a ubytování a kouzlo je pryč.

Daleko víc svobody, než cestování letadlem přináší klasický roadtrip. Při dnešní cenně pohonných hmot se ale příliš nevyplatí, a pokud byste chtěli jet s více přáteli, museli byste vyjíždět několika vozy, což už je zase další komplikace, protože každý jinak řídí, navíc se musí řešit rozdělení míst v autech a už to není společná zábava. Vážně není možné udělat výjezd jen tak s partou přátel, tak aby nevyšel nijak extra draze a všichni mohli být spolu?


Co takhle koupit dodávku
Když jsem nedávno procházel kolem AutoESA, dostal jsem geniální nápad. Proč si prostě nekoupit dodávku. Do devítimístného vozu, se už vejde slušná parta lidí. Plechovky jako Ford Transit s dieselovým motorem, se dají pořídit za cenu okolo 55 tisíc korun, tedy zhruba 6 tisíc korun na osobu. No a můžete vyrazit, kam se vám zrovna zamane.

I celkové náklady na provoz vycházejí překvapivě dobře. Spotřeba na dálnici je zhruba 7,5 litru nafty na sto kilometrů, ve městě se pak pohybuje mezi deseti a dvanácti litry. Když to opět vydělíte mezi devět cestovatelů, není to špatné.

Skoro žádná omezení
Auto je obrovské. Na střeše by se dal pravděpodobně převážet i malý zahradní domek, rozhodně ale s sebou můžete vozit stany, nebo prostě přespat na sklopených sedačkách, pokud vás bude míň. Můžete zastavit, kdekoliv budete mít zrovna náladu. Co si vezmete jako vybavení na cestu je už jenom na vás. Do dodávky se ho každopádně vejde dost.

Nejlepší je, že až se vrátíte domů, můžete auto prodat třeba u Auto ESA a získat tak část investovaných peněz zase zpátky. Prostě ideální studentské cestování s minimálními náklady a maximální svobodou. Pro opravdu dlouhé cesty je auto samozřejmě lepší předem otestovat, abyste věděli, zda mu můžete „důvěřovat", vozidla z autobazarů však bývají po technické stránce prověřována a nemělo by se stávat, že si koupíte auto, které se po pár kilometrech „rozsype".

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení