COOL TOUR linka

01.11.2007 15:18:00

COOL TOUR linkaDopravní podnik hlavního města Prahy, Národní muzeum v Praze a Národní galerie v Praze nabízejí jedinečnou příležitost poznat kulturní bohatství jejich sbírek. Společně připravily speciální „cooltourní" autobusovou linku.

První Cool tour linka vyjela v neděli 16. 9. 2007 na cestu za mimoevropskými sbírkami a uměním a propojila Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur (Národní muzeum) a expozici asijského umění na zámku Zbraslav (Národní galerie).

Každou následující první sobotu v měsíci od 10:00 do 17:00 hodin linka zdarma spojí dva objekty (jeden Národního Muzea a jeden Národní galerie). Postupně navštíví Hlavní budovu Národního muzea, Náprstkovo muzeum, České muzeum hudby, Muzeum Bedřicha Smetany, Muzeum Antonína Dvořáka, Lapidárium, Historickou lékárnu, Lobkovický palác, Musaion, Klášter sv. Anežky České, Klášter sv. Jiří, Šternberský palác, Palác Kinských, Dům U Černé Matky Boží, Veletržní palác a Zámek Zbraslav. Jednotlivé objekty budou vždy tematicky propojeny tak, aby návštěvník mohl získat ucelený přehled.

Účastníci Cool tour linky mohou získat speciální Cool tour pas, do kterého při vstupu do objektu Národní galerie nebo Národní muzea v den, kdy k dané expozici zajíždí „cooltourní" linka, obdrží razítka jednotlivých expozic. Kdo v rámci Cool tour linky navštíví všechny expozice obou institucí a zaplní razítky všechna políčka, získává atraktivní věcnou cenu a vstup do posledního navštíveného objektu zdarma.

Pas bude připraven k vyzvednutí – ve dnech, kdy bude jezdit „cooltourní" linka – na pokladnách dopravně obsluhovaných objektů Národního muzea a Národní galerie. Mimo tyto dny si mohou zájemci vyzvednout Cool tour pas na pokladnách v hlavní budově Národního muzea, v paláci Kinských a v Infocentrech dopravního podniku. Cena vstupného do muzea a galerie zůstává nezměněna, k poslednímu razítku do Cool tour pasu dostane však návštěvník vstupenku do daného objektu zdarma.

Program (do konce roku)
Říjen (6. 10. 2007) – Chrámy umění
Expozice: České muzeum hudby – Klášter sv. Jiří

Listopad (3. 11. 2007) – České umění napříč staletími
Expozice: Lapidárium – Klášter sv. Anežky České

Prosinec (1. 12. 2007) – Unikáty a mistrovská díla
Expozice: Národní muzeum (hlavní budova) – Šternberský palác

Informace a jízdní řád: http://www.dpp.cz/index.php?q=cs/cool... zdroj: www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení