Jak si užít dovolenou v Řecku s dětmi

03.05.2013 11:55:00

Jak si užít dovolenou v Řecku s dětmi

Těšíte se na dovolenou s dětmi u moře? Ideální destinací je určitě Řecko. Výhodou je jak relativně krátká doba letu, tak klimatické podmínky, ale i vstřícné chování přátelských Řeků k dětem, se kterým se setkáte na každém kroku.


Zdravotní péče v Řecku
Navíc je Řecko doporučenou zemí pro léčbu dýchacích a kožních onemocnění, které naše nejmenší často trápí. Čerstvý slaný a vlhký vzduch příznivě ovlivňuje dýchání astmatiků a mořská voda léčí ekzém i lupénku. Vhodné cestovní pojištění vám na dovolené s dětmi v Řecku zajistí kvalitní lékařskou péči v případě nemoci nebo úrazu. Cestovní kanceláře mají na místě kontakty na lékaře, kteří se s vámi bez problémů domluví anglicky, v případě potřeby vám bude tlumočit místní delegát.


Rodinná dovolená v Řecku
Abyste si dovolenou s dětmi v Řecku skutečně užili, je důležité vybrat vhodné místo s ohledem na věk a potřeby dětí. Informujte se, zda zvolený hotel či jiný typ ubytování nabízí například dětské postýlky, židličky v hotelové restauraci, dětský bazén, brouzdaliště a zábavu i nebo animační programy pro děti. Termíny dovolené s dětmi předškolního věku je vhodnější plánovat mimo hlavní sezónu, kdy je v letoviscích větší klid a příznivější teploty. Navíc ceny zájezdů do Řecka jsou mimo sezónu výhodnější a můžete si tak dopřát delší dovolenou. Dětem prospívá alespoň 14denní pobyt, protože se obvykle první dny aklimatizují.


Tip na dovolenou s dětmi
Oblíbeným letoviskem pro rodiny s dětmi je například Nei Pori v oblasti Olympská riviéra. Je tu široká, dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Rodičům obvykle vyhovuje ubytování v apartmánech. Apartmány jsou nejen cenově dostupnější, ale dopřejí jim také soukromí vlastního pokoje, když dají děti po obědě spát. K přípravě vlastního jídla slouží kuchyňský kout. Rodina tak může být zcela samostatná.

 

Zábava pro děti
Hotely doporučené pro rodiny s dětmi jsou na příjezd malých turistů připravené a poskytnou jim bezpečné prostředí pro jejich každodenní aktivity a zábavu, často i dřívější večeře s dětským menu a lákavá hřiště se skluzavkami.


Písčité pláže vybízejí ke stavbě pískových hradů, mostů a jiných úžasných staveb vytvořených dětskou fantazií. Děti si tak vyhrají téměř samy. Ačkoli je oblíbenou dětskou aktivitou „jen" přeskakování vln, snadno je tu naučíte plavat. Pro výuku plavání jsou nejvhodnější klidné pláže v zátokách, kde nefouká vítr. Za odměnu můžete s dětmi vyrazit na výlet. Kromě fantastických památek najdete v Řecku i řadu aquaparků a lunaparků. Ve většině řeckých letovisek si můžete zapůjčit auto nebo motorový člun. Některé z hotelů mají vlastní sportovní areály. Starší děti si tak mohou zahrát minigolf nebo tenis s trenérem. Nejen malé slečny uchvátí možnost projet se po pláži na koni.

 

Příprava na dovolenou s dětmi
Dobré je děti na dovolenou v Řecku připravovat předem. Povídejte si třeba o tom, jak budete skotačit ve vlnách nebo stavět hrady z písku. Školákům můžete předčítat Staré řecké báje a pověsti. Ano, právě řecká mytologie je dalším důvodem, proč mají děti Řecko tolik rády. Znáte snad jinou zemi s tolika bohy, hrdiny a bájnými postavami? Nezapomeňte si na cestu do Řecka pro děti vzít pokrývku hlavy, ochranné krémy proti slunci s dostatečným faktorem, léky na snížení teploty, proti nevolnosti a na zastavení průjmu, oční kapky, tekutý pudr a přípravky zmírňující projevy alergie a svědění kůže po poštípání hmyzem.

 

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení