Dovolená na řeckých ostrovech Vás nezklame

03.05.2013 12:24:00

Dovolená na řeckých ostrovech Vás nezklame

Čisté moře, krásné pláže zasazené do romantické krajiny a vynikající kuchyně. Je toto Vaše představa o dokonalé dovolené? Řecké ostrovy Vás rozhodně nezklamou. Široké možnosti ubytování, bohatá historie, krátká doba letu a příjemné klima z nich činí nejoblíbenější turistické destinace.


Oblíbená země ostrovů
Rhodos, Samos, Korfu, Kréta, Kefallonie, Lefkada, Zakyntos, Kos, Lesbos a mnoho dalších. Ne náhodou je Řecko nazýváno zemí ostrovů. Téměř pětina řeckého území se totiž rozkládá na ostrovech rozesetých ve Středozemním moři. Krásně čisté moře a pláže zasazené do romantické hornaté krajiny každoročně přitahují tisíce návštěvníků z celé Evropy. Na své si zde přijdou nejen milovníci koupání a opalování, ale také fandové horské turistiky, rybaření i historie. A nesmíme zapomenout ani na gurmány. Řecká kuchyně, přestože je poměrně jednoduchá, patří mezi nejlepší na světě. Pokud si chcete pochutnat na výborně připravených rybách, mořských plodech, zelenině, jehněčím a kuřecím masíčku a dalších lahůdkách, u řeckého stolu se Vám bude určitě líbit.


Kréta je největší a nejzdravější
Že nevíte, pro který z ostrovů se rozhodnout? Když zadáte do vyhledavače dovolená Řecko, objeví se Vám nejoblíbenější destinace, kterou je Kréta, největší z řeckých ostrovů (dlouhý 260 km a široký 60 km) a údajné místo narození hlavní postavy řecké mytologie, boha Dia. Najdete zde nádhernou přírodu, dlouhé kamenité pláže, spoustu historických památek, velice příjemné místní obyvatele a pěkné počasí takřka po celý rok. Na Krétě svítí slunce 300 dní v roce a zdejší podnebí je právem označováno za nejteplejší v celé Evropě. A krétská kuchyně se zase pyšní označením nejzdravější na světě. Pokud potřebujete načerpat po zimě nové síly, dovolená na Krétě, je ten nejlepší recept.

 

Dovolená v Řecku
Jestliže jste už na Krétě několikrát byli, a rádi byste poznali také jiné ostrovy, anebo kontinentální část země, více informací o možnostech dovolené v Řecku najdete na stránkách specialisty na Řecko, Turecko, Bulharsko a Egpyt, cestovní kanceláře Akvila Travel. Přejeme Vám tu nejkrásnější dovolenou!

 

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení