V Belgii si budou Češi připadat jako doma

09.10.2013 15:57:00

V Belgii si budou Češi připadat jako doma

Rádi cestujete, ale na exotické destinace a neznámé kulturní prostředí si nepotrpíte? Ideální destinací pro vás může být právě Belgie, která je České republice v lecčems podobná. Pivo teče proudem, historické památky jsou na každém rohu a místní dobrosrdečný lid má i podobnou mentalitu.

 

Čím jsme si podobní?
Belgie je malá země s hustým osídlením, která stejně jako Česko oplývá industriálními i venkovskými regiony. Je tu obrovská hustota pivovarů a Belgičané dokonce rovněž s oblibou konzumují smažený sýr, který se v hospůdkách podává k pivu. Velkoměsta jsou sice díky koloniální minulosti Belgie kosmopolitnější, ale i v Bruselu najdete malebné uličky, zapadlé špeluňky a obchůdky. I belgická byrokracie je pověstná a v ničem si nezadá s českými úřady.

 

V čem se lišíme?
V Belgii nás může fascinovat především soužití 3 jazykových komunit - Valonů, kteří mluví francouzsky, Vlámů mluvících holandsky a Belgičanů hovořících německy. Především mezi Vlámy a Valony panuje očividná rivalita, neboť Vlámové mají nám bližší, spíše německou, mentalitu, zatímco Valoni jsou typičtí „frantíci". Všichni jsou každopádně milovníci hranolek, které údajně Belgičané vymysleli, a všudypřítomných vaflí.
Z praktických věcí nás např. v hotelu překvapí unikátní belgický systém ovládání vypínačů světel, což jsou dlouhé šňůry, za které se tahá. V domácnostech rovněž není příliš rozšířené přezouvání. Dobrým tipem je také pořídit si před výletem cestovní pojištění, neboť lékařská ošetření a především dentisté, jsou v Belgii velice drazí.

 

Kam vyrazit?
A kam v Belgii vyrazit? Vedle dech beroucího centra Bruselu se slavným čůrajícím chlapečkem navštivte romantické Bruggy, které opět proslavil nedávný film s ColinemFarrellem. Na nákup vyrazte do pulsujících Antverp, odkud je to jen kousek k moři. Za vlámskými mistry jeďte do Gentu nebo naskočte na loď směr malebný Dinant. Srdce Valonska poznáte v Namuru a němčinu můžete oprášit v Lutychu. Garantuji vám, že si Belgii prostě zamilujete.

 

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení