Sjeďte Dolomity jako mistr: po stopách lyžařských soutěží

06.01.2014 13:40:00

Sjeďte Dolomity jako mistr: po stopách lyžařských soutěží

Co sviští hlavou sjezdařům, když ve 130kilometrové rychlosti pálí downhill? Nebo jak rychle musí prohýbat kolena Martin Vráblík na obřím slalomu v Alpách? Vciťte se do kůže těch nejlepších alpských lyžařů na autentických závodních sjezdovkách.

 

Dotkněte se hvězd na Gran Risa v Alta Badii
Světoznámá sjezdovka Gran Risa v Alta Badii každoročně hostí ty největší hvězdy mužského závodního lyžování. Sníh na Gran Rise rozprášili v minulosti mistři jako Massimiliano Blardone nebo Hannes Reichelt. Vydejte se na lyžařský zájezd do Alta Badia a sjeďte obří slalom po jejich stopách. Nasedněte na moderní lanovku ve vesničce Stern a vyjeďte do horské stanice Piz La Ila. Po rozjezdu sledujte černou trať Gran Risa, která dosahuje maximálního sklonu až 53 % a nakonec vás úzkým průjezdem doveze do cíle.

Užívejte si sjezdy mistrů do sytosti - pokud už budete v Alta Badii, užívejte si také blízké středisko Kronplatz s velkolepými sjezdy a výhledy z nově otevřené 7kilometrové sjezdovce, nebo dalších 10 lyžařských areálů pod jedním skipasem značky Dolomiti Superski.


Super-G na Sasslongu - Val Gardena
Vyrazte lyžovat do Val Gardeny v Dolomitech a vyzkoušejte Super-G na vlastní pěst! Nejdelší obří slalom světa se svými 6 kilometry střídavě prudkého a mírnějšího sjezdu náleží mezi největší lyžařské výzvy. I když si v šatně nesedáte vedle Ondřeje Banka nebo Šárky Strachové (kteří si Sasslong v minulosti sjeli), můžete ji projet i vy sami. Spusťte se se z výšky 2 249 metrů do 3,5 km vzdáleného údolí Santa Cristina.


Podívejte se, jak si s Gardenissimou poradil jeden odvážlivec z týmu Adrenaline Forever: http://www.youtube.com/watch?v=jdyw9PeC-JI


I letošní prosinec na Sasslongu patřil velkému závodu Světového poháru ve sjezdu a Super-G, a to ve dnech 18. až 21. prosince 2013. Pokud jste letošní klání nestihli, nezoufejte. Pro amatéry je 29. března 2014 připravena soutěž Gardenissima, kde se na sjezdu potkávají profesionální sjezdaři i amatérští nadšenci.

 

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení