Kam se vydat za lyžováním?

29.09.2014 15:47:00

Kam se vydat za lyžováním?

Léto již skončilo a pomalu se blíží zima. Pokud už teď přemýšlíte nad tím, kam vyrazit v zimě na dovolenou, aby to nebylo příliš daleko? Pak je naším tipem dovolená v Rakousku, neboť Rakousko patří mezi nejoblíbenější zimní destinace.


Rakouské Alpy
Rakousko bývá nejoblíbenějším cílem českých lyžařů, neboť nabízí ty nejlepší podmínky pro lyžování ve střední Evropě. Nikde jinde nenajdete tolik sjízdných, dlouhých a velice upravených sjezdovek v mnoha střediscích. Krom toho se zde nemusíte obávat front u vleků.

Na své si zde přijdou i milovníci běžek. Jsou zde k dispozici dlouhé běžecké trasy dlouhé přes 150 km, nebo také snowboardisti, pro které je ve většině středisek připraven snowboardový park s U-rampami a dalšími freestylovými atrakcemi. Pro děti a začátečníky je v rakouských Alpách připravena řada cvičných sjezdovek a louk, kde mohou v klidu trénovat. Na své si zde přijde opravdu každý.


Výdrž sněhu
Lyžování v Rakousku si můžete užívat po celou zimu až do jarních měsíců. Sníh zde vydrží po celou zimu. V některých střediscích lze dokonce lyžovat po celý rok. Jedná se např. o střediska Hintertux, Kaunertal, Sölden, Stubaital či Pitztal.


Nejoblíbenější místa v Rakousku
Dle dlouhodobých statistik patří mezi nejoblíbenější místa v Rakousku patří Kaprun, Dachstein West či Kitzbühel. Tato střediska patří k nejlépe vybaveným a snadno dostupným i z České republiky.


Kaprun
V městečku Kaprun je ledovec jménem Kitzsteinhorn, který sahá do nadmořské výšky přes 3000 metrů. Jedná se o první ledovcový lyžařský areál v Rakousku a je ideálním místem pro lyžování po celý rok. Kromě výborných sněhových podmínek Kaprun nabízí také upravené sjezdové tratě a dobře vybavený snowpark. Jako v každém jiném středisku, i zde lze využít služeb lyžařské školy, která učí začátečníky lyžaře na vedlejší cvičné louce. Při pobytu můžete být také návštěvníkem různých lyžařských a snowboardových akcí, které se zde konají vždy od září.


Dachstein West
Dalším velice oblíbeným střediskem je Dachstein West, který je ideálním místem pro rodiny s dětmi nebo rekreační lyžaře. Dachstein West je též ideální i pro začátečníky, neboť jsou zde především mírné svahy a lyžařské školy. Své si zde najdou i pokročilý lyžaři, Dachstein West totiž disponuje také náročnějšími sjezdy. Jak je tomu všude, tak i v Dachstein Westu jsou velice upravované a pravidelně zasněžované dlouhé sjezdovky.


Snowboardisti zde mohou navštívit vybavený funpark. Toto středisko je ideální i pro běžecké lyžování, je zde k dispozici přes 260 km běžeckých tratí, které jsou neustále během zimy upravovány.

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení