Kam se vydat na poznávací zájezd – co třeba do Prahy?

09.10.2014 15:31:00

Kam se vydat na poznávací zájezd – co třeba do Prahy?

Chcete si udělat výlet do nějakého města plné památek? Pak doporučujeme jednoznačně Prahu, která patří mezi nejkrásnější a nejvíce navštěvovaná města v Evropě. Praha se stala populární nejenom u tuzemských turistů, ale také u zahraničních návštěvníků. Je to kvůli unikátnímu historickému jádru s nespočetným množstvím památek.

Jaké období je k návštěvě nejvhodnější?
Praha patří v České republice k nejvíce navštěvovaným místem tuzemskými i zahraničními turisty. Davy návštěvníků do tohoto hlavního města proudí po celý rok bez ohledu na počasí. Praha je tak připravena na turisty jak v teplém, tak i zimním období. Počasí v Praze je podobné jako v jiných částech České republiky. Během léta bývá teplé až horké počasí s občasnými přeháňkami, zima většinou bývá naopak chladná.

Avšak na dlouhodobou předpověď nelze moc spoléhat, počasí bývá poměrně proměnlivé. Nelze tedy říct, v jakém období do Prahy zavítat. Každé období má své přednosti i zápory. Záleží tedy na každém, zdali dává přednost letnímu období, nebo radši zavítá do Prahy s vánoční atmosférou.

Co vše v Praze navštívit?
V Praze je nespočetné množství památek a zajímavých míst, které by měl každý turista navštívit. Mezi nejvýznamnější se řadí Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí s radnicí a orlojem, Prašná brána a mnoho dalšího.

Staré Město pražské
Staré město patří mezi nejvyhledávanější a nejkrásnější pražské části. Toto historické centrum je plně nejenom řadou významných památek, ale také drahých obchodů a butiků či restaurací. Ve Starém Městě pražském se můžete setkat s památkami jako Staroměstské náměstí (Staroměstská radnice a orloj), kostel svatého Mikuláše, kostel Matky Boží před týnem, Prašná brána, Obecní dům, pomník mistra Jana Husa atd.

Pražský hrad
Klenotem historické Prahy je rozhodně Pražský hrad, který byl sídlem panovníků a od roku 1918 slouží také jako sídlo prezidentům České republiky. Díky jeho postupným úpravám a rekonstrukcím se stal Pražský hrad jedním z největších komplexů na světě. Dominantou Pražského hradu je gotická Katedrála sv. Víta. Stavby katedrály byla započata ve 14. st. a dokončena až na počátku 20. sto. V kryptě Katedrály sv. Víta jsou uloženy ostatky českých králů a v kapli sv. Václava korunovační klenoty.

Karlův most
Další velice významnou pražskou památkou je Karlův most. Jedná se o nejstarší most, který stojí přes řeku Vltavu. Základní kámen byl položen 9. července 1357 Karlem IV. Karlův most je spolu s Pražským hradem nejznámější památkou v Praze.

Staroměstské náměstí
Nejdůležitějším náměstím v Praze je bezesporu Staroměstské náměstí, které je po celý rok navštěvované miliony turisty. Jedná se o nejstarší náměstí, ve kterém jsou historické domy, dále Staroměstská radnice a světoznámý orloj. Staroměstská radnice byla založena již ve 14. století a je to jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek. Staroměstské náměstí je navštěvovány přívaly turistů hlavně kvůli Staroměstskému orloji, na kterém se objevuje každou celou hodinu dvanáct apoštolů. Apoštolové se objevují ve dvou okénkách,

Prašná brána
Prašná brána patří mezi nejvýznamnější brány. Pod bránou se v dřívějších dobách konaly korunovační průvody českých králů. Prašná brána Korunovační královskou cestu zahajovala. Mezi další památky, které stojí za navštívení, patří např. Obecní dům postavený na rozhraní Starého a Nového Města, výjimečný barokní chrám Kostel sv. Mikuláše, Hradčany, Ostrov Kampa a mnoho dalších zajímavých historických památek.

Praha je bohatá nejen na historické památky, ale také na kulturní vyžití. Navštívit zde můžete nespočetné množství muzeí, galerií, divadel, restaurací, kaváren, kulturních a sportovních center apod. V Praze se během roku koná mnoho koncertů a festivalů. V hlavním městě si opravdu každý najde to své.

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení