Na kole po Jizerkách

10.04.2015 9:02:00

Na kole po Jizerkách

Jizerské hory se staly tradičním letoviskem, kde tráví milovníci hor své zimní i letní dovolené. Je to díky krásné a čisté přírodě, dokonalému zázemí pro zimní i letní sporty, na každém kroku dýchá historie a kultura. Přemýšlíte o dovolené na kolech? Pak pokračujte ve čtení následujícího článku, který vám prozradí, jaké cyklostezky určitě vyzkoušet a proč jsou Jizerky ty pravé na dovolenou s kolem.

 

Co by kamenem dohodil
Jizerské hory mají jednu obrovskou výhodu, ze všech koutů České republiky je to do nich kousek. Navíc vybudovaná infrastruktura tomu značně napomáhá. Cesta po dálnici vedoucí z Prahy až přímo pod vrcholky hor je nejsnadnější a nejrychlejší cestou. Díky tomu posílila i autobusová doprava, které jezdí v pravidelných linkách a jinak tomu není ani u vlakového spojení.

 

Proč do Jizerek?
Jizerské hory jsou vyhlášené svou čistou a neposkvrněnou krásou přírody. A nejvíce je to viditelné právě v létě. Odkrývají se místa, která byla schovaná pod sněhem a návštěvníci a turisté se tak mohou těšit na skryté vodopády, nádherné skalní vyhlídky a další krásy Chráněné krajinné oblasti. Po okolí Jizerských hor je navíc rozeseto spousta historických míst a rozhleden, které jsou vhodnými místy pro výlety.

 

Cykloturistika
Jsou-li v zimě hlavním lákadlem dokonale upravené sjezdovky a běžkařské dráhy, pak v létě jsou tomu cyklostezky a trasy pro pěší a horskou turistiku. Hlavně kolařům je zde dopřáno velké množství cyklotras. Jizerské trasy jsou vedené tak, aby návštěvník mohl shlédnout krásy a klenoty Jizerských hor, a to nejen přírodních, ale také kulturních a historických. Některé z cyklotras jsou tematicky zaměřené. Je tak možnost prozkoumat cestu sklářů, přírodních krás nebo absolvovat cestu za místními pomníčky.

 

Trasy
Jak již bylo zmíněno, je možné se vydat po tematicky laděných cyklotrasách a při nich objevovat zajímavá místa a získávat informace. Jednou se specialit Jizerských hor jsou singletrackové stezky, které jsou českým unikátem a jsou vybudovány tak, aby si návštěvník co nejvíce užil jízdu na horském kole, ale neničil přírodu kolem něj.

 

Mezi tematické trasy, které zcela jistě stojí za absolvování, jsou například:
- Na „Zámeček" za kancléřem Šámalem (8 km) - nejkratší cyklostezka, vhodná pro rodiny s dětmi
- Okolo pomníčků Jizerských hor (11,7 km)
- Protáhnout tělo a vidět (22,4 km)
- Sklářské hutě v Jizerkách (14,2 km)

 

Ubytování
Jizerské hory jsou vyhlášenou destinací pro dovolené nejen v České republice, ale také v zahraničí, převážně v Německu nebo Polsku, odkud to není do Jizerek daleko. Proto je zde vybudována poměrně hustá sít ubytovacích zařízení.

Na výběr je od velkých horských středisek s hřišti a wellness programy, přes klasické hotely a chaty až po malebné chaloupky ideální pro romantické ubytování. Jizerské hory se po vzoru západních horských středisek zaměřují na rodiny s dětmi a snaží se jim poskytnout maximální komfort. Vyhlášené jsou krásné apartmány v Harrachově.

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení