Zimní dovolená v Rakousku

02.11.2015 15:35:00

Zimní dovolená v Rakousku

Pro celou řadu lidí je zimní dovolená spojená právě s Rakouskem. Je to proto, že Rakousko nabízí úžasné lyžování, vždy dokonale upravené sjezdovky, krásnou přírodu a kulinářské dobroty. Rakousko umí spojit tradici s modernou. Kam v Rakousku vyrazit a co očekávat? To vám prozradíme v následujícím článku.


- kvalitní a perfektně udržované sjezdovky s dostatkem sněhu
- rychlá a pohodlná cesta z České republiky - nejbližší středisko od Prahy je pouze 350 km
- výborné jídlo a podobnost kultur
- sjezdovky pro adrenalinové jezdce, začátečníky i rodiny s dětmi

 

Rakouské Alpy
Rakousko je vyhlášené velkým počtem různě velkých a rozlehlých středisek. Proto při výběru vhodného letoviska je dobré si odpovědět na otázky, které široký výběr zúží a rozhodování bude tak snazší.

 

Největší lyžařské areály rakouských Alp nabízí sportovním nadšencům víc jak 6 500 km sjezdovek v nadmořských výškách od 550 do téměř 3 500 m nad mořem. Lyžování v Rakousku je pro nás velmi zajímavé, protože Rakousko je naší nejbližší alpskou zemí a je zde pro nás dobrý poměr kvalita/cena pro ubytování i lyžování.

 

Základním kritériem je velikost, zda dáváte přednost velkým střediskům, kde je maximální komfort, ale také daleko více lidí nebo naopak menším lokacím s méně vleky a sjezdovkami, kde se vyhnete frontám.
- cena skipasů, ubytování a stravy
- vzdálenost sjezdovky od ubytování
- kde všude platí skipas
- velikost parkoviště

 

Rakouské Alpy řadíme do Východních Alp a geologicky se dále dělí na Severní vápencové Alpy, Centrální krystalické Alpy a Jižní vápencové Alpy. Hlavní hřeben Východních Alp je téměř 500 km dlouhý a začíná v sedle Splügenjoch, kde pokračuje až na vrchol Berniny a dále obloukem k severu k masivu Silvretta. Další jeho cesta vede přes sedlo Reschenpass, kde pokračuje převážně stále na východ až k Vídeňskému lesu.

 

Bez front
Obrovskou výhodou rakouských sjezdovek a vleků je, že se prakticky nestojí fronty. Hlavním důvodem je vysoká přepravní kapacita lanovek a vleků, která odpovídají kapacitě a širokému výběru sjezdových tratí. Kapacita vleků je vždy vyšší než kapacita ubytování.

 

Lyžařské houpačky vznikají když se spojí dva i více vrcholu, které jsou propojené lanovkami v obou směrech. Takovým propojením se může pochlubit poměrně velké množství středisek. Díky tomu je lyžování zážitkem na celý den.

 

Jak vyzrát na skipasy?
Základní otázkou při výběru vhodného skipasu je zda člověk vydrží lyžovat celý den nebo jen pár hodin. Mnoho středisek totiž nabízí možnost koupě kromě celodenních i jízdné na konkrétní hodiny. Je tak možné si koupit skipas až od 11 hodiny a jeho cena může klesnout až o 10 euro.

 

Lyžařská střediska samozřejmě nabízejí různé slevy, jako jsou skupinové, seniorské nebo dětské, která většinou platí pro děti do 15 let. Na některých místech mohou slevy využít i lidí do 18 let nebo děti do 6 let jezdit úplně zdarma.

 

Vždy kvalitní sjezdovky
Kvalita sjezdových tratí a běžkařských stop je v Rakousku vyhlášená po celém světě, jako jednička pro strávení aktivní zimní dovolené a zimních sportů. Zimní střediska s menšími i obrovskými lyžařskými areály, ale také vysokohorská střediska s ledovci, si potrpí vždy na kvalitně upravený povrch. Všude najdete perfektně upravené, bezpečné lyžařské tratě.

 

Bydlení na každém rohu
Jelikož lyžařská střediska lákají lidi z celého světa, je ubytovací kapacita více než vyhovující. Najít vhodný apartmán v Rakousku tak není žádný problém a je opravdu z čeho vybírat.

 

Nabízejí se moderní ubytovací centra a hotely, kde je možnost dělat celou řadu jiných aktivit kromě zimních sportů. Pro milovníky romantiky a tradic je možné se ubytovat v klasických horských chatičkách a chatách a pro rodiny s dětmi je možné najít ubytování přímo jim určené.

 

Vyhlášené je ubytování v Zell am See, kde jsou hotely vybaveny wellness centry se saunou, bazény nebo parní lázní. Samozřejmostí jsou televize a další vybavení přímo na pokojích. Kdo hledá levné ubytování, Rakousko myslí i na něj. Hostely, malé chatky nebo klasické apartmány jsou cenově přijatelné a bydlení v nich je dostačující.

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení