Kam vyrazit na výlet s dětmi v Plzni?

06.11.2015 16:49:00

Kam vyrazit na výlet s dětmi v Plzni?

Rozhodli jste se poznávat krásy České republiky a vaším prvním stanovištěm bude Plzeň? Vyrážíte na výlet s celou rodinou a přemýšlíte, co vše můžete v Plzni vidět, zažít a navštívit? V našem článku naleznete několik typů, kam můžete v Plzni společně s dětmi vyrazit.

 

Rodiny s dětmi mají v západočeské metropoli hned několik možností, kam vyrazit za zábavou. Jedním z největších lákadel je zřejmě plzeňská ZOO, která patří k těm nejkrásnějším v České republice. Společně s ní můžete navštívit botanickou zahradu nebo sousedící Dinopark. V centru Plzně se můžete vydat na prohlídku několika muzeí, navštívit plzeňské historické podzemí nebo si užít "chytrou" zábavu v Techmanii science center.

 

Plzeňská ZOO a Dinopark
Pokud vyrazíte s dětmi do Plzně na výlet, nesmíte si nechat ujít Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně. Zoo je rozdělena do několika oblastí podle světadílů - Afrika, Austrálie, apod. Nejnovější z nich je unikátní africká expozice s žirafami a nosorožci.

 

ZOO můžete spojit s výletem do druhohor, pokud navštívíte sousedící Dinopark s modely dinosaurů ve skutečných velikostech. V areálu Dinoparku můžete zajít do unikátního 3D kina, které vás během několika minut zanese do pravěku. Také se můžete vydat po naučné stezce nebo si chvíli odpočinout na paleolontologickém hřišti.

 

Muzea v centru města
V centru Plzně naleznete hned několik atrakcí, které jsou určené pro rodiny s dětmi. Přímo na náměstí můžete navštívit Muzeum strašidel. Ve sklepení dnes již zbořeného domu se můžete přenést do světa pohádek a seznámit se s bájným knížetem Radoušem, čarodějnicemi, vodníky a dalšími kouzelnými stvořeními. Muzeum strašidel připravuje pro rodiny velmi oblíbené pohádkové soboty a o víkendu je ke klasické prohlídce připojena ještě divadelní pohádka.

 

Kousek od Muzea strašidel, také na náměstí Republiky, můžete zajít na prohlídku Muzea loutek, které představuje loutkářskou tradici v Plzni. To nabízí hned několik interaktivních expozic, které umožní seznámení s několika různými loutkami, mezi nimiž nechybí ani Spejbl a Hurvínek. Jejich duchovním otcem byl Josef Skupa, který založil Divadlo Spejbla a Hurvínka v Plzni.

 

Plzeňské historické podzemí
Milovníky historie zaujme prohlídka v plzeňském historickém podzemí. Labyrintem chodeb a sklepů se dostanete až do 14. století. Během prohlídky se dozvíte, jak se podzemí v historii využívalo a díky exponátům proniknete do každodenního života plzeňských středověkých obyvatel.

 

Techmania Science Center
Pro zvídavé návštěvníky, kteří si chtějí užít "chytrou" zábavu, bude tím pravým místem Techmania Science Center. Techmania nabízí hravé interaktivní expozice plné poznání, 3D planetárium, projekční interaktivní globus nebo zajímavé programy ve špičkově vybavených laboratořích a dílnách.

 

A kde se v Plzni ubytovat?
Pokud plánujete výlet na celý víkend, nezapomeňte si včas zajistit ubytování. V Plzni si každý přijde na své. Ať už jste zastánci luxusních hotelů či penzionů, nebo vám postačí rodinný apartmán, kemp nebo jiné levné ubytování, Plzeň vám nabídne v podstatě cokoli.

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení