Cestování s karavanem

05.01.2016 9:39:00

Cestování s karavanem

Cestování s karavanem znamená svobodu a nekonečné množství zážitků. Stále více lidí volí aktivní dovolenou, před tou, kde se celý týden leží na pláži. Lidé rádi objevují nová místa, kultury a seznamují se s novými lidmi. Karavan nebo obytné vozy jsou tak ideálními zprostředkovateli. Co je potřeba vědět se dočtete v našem článku.


Kde vzít karavan?
Karavany i obytné vozy se dají půjčit nebo koupit. Po České republice existuje celá řada půjčoven, které mají k dispozici nejen vozy, ale také další potřebné i nadstandardní vybavení. Obytné vozy mohou být doplněné o držák na kola, markýzy, solární panely nebo satelity.


Některé půjčovny také umožňují prodej karavanů. Může se jedna o nové nebo také použité obytné vozy nebo karavany. Velmi často se stává, že si zákazník karavan půjčí a pak si ho od půjčovny odkoupí. Většinou proto, že se do cestování s karavanem zamiluje.


Řidičský průkaz
Většina lidí má pouze řidičský průkaz na osobní automobil, a tak se domnívá, že není oprávněná řídit obytný vůz. Omyl. Převážná část obytných automobilů v půjčovnách dosahuje celkové hmotnosti do 3,5 tuny a spadají tak do kategorie B.


Do skupiny B zapadají obytné vozy, které váží maximálně povolenou hmotnost 3,5 tuny a mají nejvýše 8 míst k sezení, včetně řidiče. Přípojné vozidlo pak nesmí převyšovat povolenou hmotnost 750 kg, pokud současně maximální hmotnost dohromady nepřesáhne 3,5 tuny.


Stellplatz
Možností, kde přenocovat nebo kempovat s karavanem je dost. Záleží čistě na cestujících čemu dávají přednost. Někteří neradi pobývají s více lidmi, jiní naopak stojí o společnost. Nabízí se tak možnosti: stellplatzy,„na divoko“, v kempu.


Stellplatzy jsou místa určená přímo pro karavany nebo obytná auta, kde je možné nocovat. Většina bývá zadarmo nebo za menší poplatek, kdy jsou k dispozici další služby. „ Na divoko“ znamená, že se karavan zaparkuje na nějakém odlehlém místě, kde nemůže nic poničit.


Neponičit znamená nevypouštět odpadní vodu mimo místa k tomu určená, hlasitě se projevovat v nočních hodinách nebo nechat odpadky či jiné věci na místě stání. Největší míru komfortu samozřejmě poskytují kempy. Je zde přísun energie, tekoucí voda a celkově lepší zázemí.


Trajekt
V případě, že se plánuje cesta na nějaký ostrov, je dobré si zařídit trajekt i se zpáteční cestou. Velmi často se stává, že jsou trajekty plné a musí se čekat zbytečný čas v přístavu. Rezervovat si trajekt je možné přímo na webových stránkách ostrova nebo přes cestovní kancelář.


V přístavu se musí být minimálně 1 hodinu před odjezdem. Důležité je při nájezdu na trajekt poslouchat instrukce pracovníků, kteří mají přehled o rozmístění a nutných nařízeních. Po dobu plavby je zakázáno pobývat v karavanu, pohybovat se člověk smí na palubě, v restauracích a dalších zařízeních.


Kam s karavanem? Třeba do Gargana
Hledáte klid, krásné moře, čistou přírodu a čerstvý vzduch? Pak musíte navštívit Garagno. Gargano je poloostrov v jaderským moři, který je součástí italského kraje Apulie. Podle své polohy je označován za „ostrohu italské boty“.


Tento kraj byl považovaný za velmi chudý, průmysl zde nebyl vůbec žádná a zemědělství se také moc nedařilo. Ovšem poté co tohle místo objevili turisté, začalo se mu velmi dařit. Vznikl zde zalesněný národní park Foresta Umbra a celá řada pláží získala modrou vlajku. To znamená, že jsou čisté a dodržují ekologické normy.


Místo pro karavany
Gargano je také vyhlášené tím, že zde nenajdete pásy s betonovými hotely, které brání ve výhledu ostatním budovám. Naopak uprostřed olivových hájů se ukrývají obyčejné kempy pro stany, karavany, ale také chatky, bungalovy nebo apartmány.


Město plné památek
Vieste je typické italské městečko s malým přístavem, majákem a velkou řadou památek přímo v centru. Oproti jiným městečkům se v samotných památkách, ať už z gotiky, renesance nebo baroka normálně bydlí.


Město nabízí krásné dvorky, zákoutí i uličky, které jsou vydlážděné vápencovými dlaždicemi a nebo můžete stoupat po vyšlapaných schodech. Ve městě stojí několik hradů a pevností, které jsou pozůstatky Normanů nebo Vikingů.

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení