Místo kolejí bude cyklostezka

01.11.2007 15:32:00

Na opuštěné železniční trati mezi Nezamyslicemi a Morkovicemi-Slížanami se plánuje stavba stezky pro vyznavače jízdy na kole. S projektem přišla Nadace Partnerství a zapojily se do něj obce sdružené v mikroregionu Němčicko.

Nová cyklostezka bude dlouhá asi dvanáct kilometrů a protkne jižní část prostějovského okresu. Zavítá i do kroměřížského regionu. Předpokládá se, že první kolaři by po ní mohli vyrazit za dva roky. Bylo by to sto let od vzniku této rakousko-uherské kolejnice a čtyři roky od zrušení trati.

“Projekt stezky je hodně zajímavý tím, že propojí dva kraje. Olomoucký a Zlínský,” informoval starosta Nezamyslic Jiří Doubrava. Poznamenal, že lidé budou moci vyjet z rovinaté Hané do kopečků a lesů u Morkovic a z druhé strany bude zase obyvatele Zlínského kraje jistě lákat nezamyslické koupaliště.

“V současnosti je výrazný trend sportování na kole, takže spousta lidí bude cyklostezkou nadšena,” poznamenal starosta Doubrava s tím, že předpokládané náklady spojené s přestavbou železnice se odhadují na padesát milionů. “Počítáme s podporou státu, i kraje,” řekl už dříve Doubrava.

Zdroj: www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení