Ať je léto nebo zima, na Mácháči je vždy prima

09.11.2007 20:16:00

Ať je léto nebo zima, na Mácháči je vždy primaPřijměte pozvání do Máchova kraje, tentokrát však zahaleného bílým sněhovým závojem.
Turistická oblast Máchova kraje je především známa jako letní letovisko, ale vězte, že létem to u nás nekončí. Třeskutý mráz, vítr si pohrává se sněhovými vločkami padajícími na zamrzlou plochu Máchova jezera. Zimní Máchovo jezero láká každoročně nejen spousty bruslařů, běžkařů, ale i jachtařů, kteří na speciálně upravených plachetnicích, tzv. eiskách, plachtí křížem krážem po zamrzlém jezeře.

Využijte možnost poznat i tajemná zákoutí této největší vodní plochy v severních Čechách, obujte brusle a hurá na okružní jízdu kolem jezera! V případě, že Vám množství sněhu znemožní bruslení, můžete využít upravenou plochu u hotelu Port a v případě prochladnutí si zajít na teplý drink.

Možná si říkáte, co když letos nebude žádná zima? V takovémto případě nesmutněte, brusle neschovávejte do skříně a vydejte se na umělé kluziště, které leží na opačné straně Doks v areálu TJ Doksy Termit. Zde si můžete zabruslit na speciálně upravené umělé ploše. Ti z Vás, kteří brusle nevlastní, si je za mírný poplatek mohou zapůjčit přímo na místě.

Termit je i výchozí bod dvou běžeckých okruhů, červeného (9,2 km) a žlutého (3,8 km). Nejen tyto okruhy, ale i turistické stezky slouží v zimních měsících jako tratě pro běžkaře. Stopa však není upravena strojově, nýbrž ji projíždí místní běžkaři - nadšenci. Pokud Vás však běžky nelákají a raději holdujete méně náročnějším zimním sportům, jako je například sáňkování, vězte, že i Vy si přijdete na své. Zdejší kopce a kopečky lákají nejen malé k tomuto asi nejzábavnějšímu zimnímu sportu.

Zdroj: http://www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení