Pozvání do Jeseníků

22.11.2007 18:35:00

Pozvání do JeseníkůJeseníky - Sdružení cestovního ruchu (dále jen J - SCR) si Vás dovoluje srdečně pozvat do Jeseníků za poznáním krás jesenických hor.

Turistický region Jeseníky je členitý, od rovinatých částí až po horské hřebeny, což zajišťuje rozmanitost a přitažlivost krajiny. Horská hradba o průměrné nadmořské výšce 1350 m, které dominuje na východě Praděd (1492 m n.m.) a na západě Králický Sněžník (1424 m n.m.) se rozprostírá v nejsevernějším cípu Moravy. Tato drsná a zároveň romantická příroda nabízí ideální podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku, lyžování i relaxaci.

Jeseníky jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. Zdejší horská městečka v průběhu celého roku ožívají nejrůznějšími akcemi – od folklórních a bluesových festivalů přes soutěže v rýžování zlata ve Zlatorudných mlýnech až po vánoční trhy, koncerty a karnevaly. Jedinečným zážitkem je prohlídka třetí největší vodní přečerpávací elektrárny na světě Dlouhé Stráně nebo návštěva jedné z nejstarších manufaktur v Evropě na výrobu ručního papíru. Četné pamětihodnosti tohoto kraje mají souvislost s historickými událostmi mezi které patří také neblaze proslulé čarodějnické procesy. V loňském roce byla otevřena tématicky naučná „Čarodějnická cyklotrasa“, která Vás provede po místech spjatých s čarodějnickými procesy, které se v 17. století odehrávaly na Šumpersku a Jesenicku. Využijte celoroční nabídku Jízdárny Černý kůň ve Starém Městě, která nabízí vyjíždky na koních pro rodiny s děti, začátečníky i pokročilé. Pro milovníky zimních sportů je připravena řada lyařských středisek mezi nejvýznamnější patří Červenohorské sedlo, Ramzová – Šerák, Praděd – Ovčárna a oblast Staroměstska. Mezi připravované novinky na letošní zimní sezónu patří nově otevřený Lyžařský areál Přemyslov v Loučné nad Desnou, Lyžařské středisko Bohemaland ve Zlatých Horách a čtyřsedačková lanovka v Skicentru Miroslav v Lipové Lázni. J – SCR pro Vás zajišťuje pravidělnou údržbu běžeckých lyžařských tras, aktuální stav upravených tras naleznete na www.jeseniky-tourism.cz.
Ke zpestření Vaší dovolené můžete navštívit Adrenalin park v České Vsi, který bude otevřen i v zimní sezóně.

Klimaticky vhodné podmínky a minerální prameny daly za vznik množství lázeňských měst - např. Jeseníku, Lipové-lázní, Karlové Studánce, Bludovu a Velkým Losinám. Mnohé geomorfologické jevy, jeskyně, kaskády, vodopády, vyhlídkové skály, pestrá květena a bohatá zvířena jsou předmětem zájmu domácích i zahraničních turistů.

J-SCR je zájmové sdružení právnických osob, které si klade za cíl společný rozvoj cestovního ruchu v Jeseníkách za aktivního přispění jak veřejného tak soukromého sektoru. Touto cestou chce nabídnout návštěvníkovi perfektně organizovaný proces služeb na tomto území . Veškeré bližší informace o naší organizaci, ale především o nabídce turistických možností a služeb v Jeseníkách naleznete na internetových stránkách
Těšíme se na vaši návštěvu v Jeseníkách!
Zdroj: www.czechtourism.cz

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení