Zimní radovánky v Beskydech

22.11.2007 18:37:00

Zimní radovánky v  BeskydechKoho láká nádherná barevná podzimní příroda Beskyd bude okouzlen ještě víc, zavítá-li do regionu Beskydy. Navštívit Beskydy v zimně, jako byste se rázem dostali do pohádky zimního království.

Na tomto území převažuje hornatý ráz krajiny a táhlá údolí s mnoha romantickými zákoutími a příkré svahy kopců přímo vybízejí k zimním radovánkám všeho druhu. Lyžování v Beskydech má dlouhou tradici a v mnoha obcích Beskyd se provozuje lyžování na vždy upravených svazích.

Beskydy se svým nejvyšším vrcholem Lysou horu (1324 m n.m.) patří mezi sněhově nejbohatší místa České republiky. Sníh se v horských polohách objevuje již v časném podzimu a padá mnohdy až do jara, což je základním předpokladem pro lyžování. Díky moderním zasněžovacím systémům a příznivé nadmořské výšce sjezdovek se v Beskydech lyžuje již od prosince do konce března. Většina areálů provozuje díky umělému osvětlení i večerní lyžování.

Nejznámější lyžařské centrum najdete ve Skiregionu Bílá, jehož jsou součástí areály Ski Vítkovice – Bílá, kde je jediná čtyřsedačková lanovka v Beskydech a Bílá - Mezivodí s 3 vleky a 3 sjezdovkami, vhodná vzhledem k nenáročnému terénu pro začátečníky a rodiny s dětmi. Mezi další sjezdovky v obci Bílá patří Bílá-Třeštík, Bílá-Bumbálka a Bílá-Masarykova chata. Další větší areál se 4 vleky a 4 sjezdovkami najdete v obci Staré Hamry na Gruni. Výborné lyžování je také v obci Malenovice, kde se nacházejí hned tři lyžařská střediska a to SKI Malenovice, P.O.M.A. a Hutě. Další vleky jsou pak v obcích Palkovice, Ostravice a Čeladná. Nejvýše položená sjezdovka v Beskydech je na Lysé hoře, s jedním vlekem a 350 a 500 m dlouhými tratěmi. Sjezdovka leží v nadmořské výšce nad tisíc metrů a její výhodou je stálý dostatek sněhu po celou zimu a často i na začátku jara.

Blíží se Vánoce a k tomu se vztahuje mnoho tradičních a kulturních akcí, na kterých by jste určitě neměli chybět.

Ve Frýdku-Místku, ale i v okolních obcích tradičně každý rok probíhají adventní koncerty, v Kozlovicích uvidíte tradiční vánoční jarmark s lidovými řemesly v rámci MF Souznění a ve Frýdlantě nad Ostravicí můžete zhlédnout živý betlém nebo navštívit Vánoční výstavu zahrádkářů s vánočním cukrovím, koláčky a dvěma desítkami různých betlémů.

V areálu frýdeckého zámku se tradičně uskuteční vánoční jarmark, kde můžete zakoupit lidové a umělecké předměty, domácí speciality a vánoční pamlsky, uvidíte ukázky různých řemesel. Nebude chybět ani mikulášská nadílka. Užijte si zimních radovánek v regionu Beskydy.
Zdroj: www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení