Královský průvod z Prahy na Karlštejn

22.01.2008 21:38:00

Královský průvod z Prahy na KarlštejnStředočeský kraj chce znovu uspořádat akci Královský průvod z Prahy na Karlštejn. "Prvního ročníku netradiční podívané, při níž herci v dobových kostýmech převážejí císařské korunovační klenoty, se v roce 2007 zúčastnilo 26.000 lidí a vedení hejtmanství chce podobným způsobem přilákat turisty i v roce 2008. Akce by měla být financována z evropských peněz", řekl mluvčí kraje Martin Kupka.

"Připravujeme druhý ročník. Je to akce, od které si slibujeme, že přitáhne pozornost médií ke Středočeskému kraji a přitáhne turisty z Prahy do středních Čech," uvedl.

Karel IV. podle legendy vozil každý rok do Prahy ukázat říšské klenoty, aby se jim mohli Pražané poklonit. "Ta legenda, jak se ukázalo, má potenciál oslovit Evropu, nejenom Českou republiku, protože v době, kdy Karel IV. vystavoval v Praze říšské korunovační klenoty, tak se z tohoto města stalo poutní místo pro celou Evropu," poznamenal Kupka.

Na přípravě akce, která by se měla uskutečnit první červnový víkend, se budou podílet také partnerské regiony z Polska, Německa a Francie.

Střední Čechy se nyní potýkají s odlivem turistů - v létě region navštívilo téměř o devět procent lidí méně než v loňské sezoně. Ubylo zejména zahraničních návštěvníků. Vedení hejtmanství se snaží nepříznivý trend zvrátit - založilo například akciovou společnost, která má koordinovat turistické aktivity v regionu. Její provoz má být částečně financován z evropských prostředků. Kraj chce také připravit audiovizuální reklamní spot a zařadit ho i do vysílání mezinárodních televizních společností.

Zdroj: http://www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení