Cestujeme s Cestovníkem... Český Krumlov

04.02.2008 12:48:00

Cestujeme s Cestovníkem... Český KrumlovOkres Český Krumlov se nachází v Jihočeském kraji. Pyšní se rozlohou 1615 km2 a počtem obyvatel 60 708.

Českokrumlovsko patří mezi turisticky velmi atraktivní cíle v České republice. To je způsobeno okolní přírodou, ale i kulturními památkami, které se zde nacházejí.

Mezi hlavní turistické cíle lze zařadit:
Samotné město Český Krumlov
Český Krumlov byl díky své zachovalosti a architektonické hodnotě svých památek v roce 1992 zařazen do Seznamu památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nachází se zde zhruba 300 památkově chráněných objektů v historickém centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice a nejstarší barokní divadlo na světě. Rozkvět města je spojený s vládou pánů z Rožmberka, kteří z Českého Krumlova učinili své sídelní město. Postupem času prošlo město obdobím renesance a baroka. Tyto doby se také podepsaly na jeho současné podobě. Od 19. století se kromě zrušení městských hradeb a bran žádné zásadní změny neodehrály, a centrum si proto zachovalo svou historickou podobu.

Státní hrad a zámek Český Krumlov
Komplex hradu a zámku Český Krumlov je situován na skalním masivu, který z jedné strany obtéká řeka Vltava a z druhé potok Polečnice. Areál zámku je jedním z nejrozsáhlejších ve střední Evropě. To dokazuje fakt, že tento areál zahrnuje 40 budov a palácových stavení, jež obklopují 5 zámeckých nádvoří a 7 hektarů zámecké zahrady. Český Krumlov byl založen již roku 1253 Vítkovci, kteří byli také nazýváni „páni z Krumlova“. Významná jména, která jsou spjata s historií a rozvojem tohoto sídla, jsou Petr Vok z Rožmberka a Jan Kristián z Eggenbergu.

Okolní příroda
Kopcovitá krajina je vhodná jak pro pěší turistiku, tak pro výlety na kolech, vyjížďky na koních a jiné. V blízkém okolí se také nachází přehradní nádrž Lipno, která je pro turisty v období léta velkým lákadlem. Dále zde naleznete chráněnou krajinnou oblast Blanský les a Národní park Šumava. Pro milovníky přírody je proto tato oblast velmi atraktivní.

Cestovník.cz DOPORUČUJE!

Foto: http://www.czechtourism.com
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení