Lokomotivy v barvách EURO 2008

08.02.2008 22:48:00

Lokomotivy v barvách EURO 2008Rakouskou lokomotivu Taurus v barvách českého národního fotbalového týmu EURO 2008 uvidí cestující na našich tratích již v únoru. Kromě převažujícího motivu české vlajky je na lokomotivě umístěna mapa Evropy se zvýrazněnými konturami České republiky, záběr na fanoušky skandující s transparenty a vlajkou České republiky a postava fotbalisty vykopávajícího míč. Na této lokomotivě je také logo Českých drah, které na projektu společně s rakouskými drahami ÖBB spolupracují.

Lokomotiva typového označení Taurus 1216 patří do řady nejrychlejších lokomotiv na světě držících rychlostní rekord 357 km/hod. V České republice ji mohou cestující vídat na rychlících mezi Vídní a Brnem i vlacích mezi Lincem a Českými Budějovicemi. Kromě toho bude zajíždět s vlaky z Rakouska do Slovinska a Itálie, kde také bude reprezentovat barvy českého fotbalového týmu a Českých drah.

Zatím je v národních barvách jednotlivých týmů vytvořeno 13 rakouských lokomotiv. Svoje barvy už mohou vidět na jedné z nejmodernějších evropských lokomotiv kromě Čechů také Italové, Rakušané, Švýcaři, Chorvati, Poláci, Turci, Švédové, Řekové, Rusové, Španělé, Němci nebo Francouzi. Celkem bude ve finále takto ztvárněno 17 lokomotiv. Na českých vlacích se objeví také Taurus v barvách Itálie.


Zdroj:
http://www.czechtourism.cz
http://www.cd.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení