Procházka pražským podzemím

25.02.2008 17:08:00

Procházka pražským podzemímOd 1. prosince 2007 už pražské podzemí nepatří jen technickým pracovníkům. Čtyři prohlídkové trasy vedoucí pod historickým centrem je otevřely také turistům. Při svých podzemních toulkách se projdou pod nejznámějšími památkami, jako jsou Obecní dům, Prašná brána nebo Staroměstské náměstí. Bez těchto podzemních tunelů – kolektorů – by velkoměsto nemohlo fungovat. To je ostatně při prohlídce vysvětleno a přidány jsou i další technické zajímavosti.

V podzemních tunelech - kolektorech je uložena převážná část inženýrských sítí zajišťující chod moderního velkoměsta. Je zde možno vidět centrální dispečink a zároveň jeden z nejmodernějších a nejrozsáhlejších způsobů monitoringu na světě. Budete si moci prohlédnout důlní nádraží a svézt se důlní lokomotivou. Nahlédnete až 40 metrů pod zemský povrch.

Na prohlídku kolektorů se zájemci mohou vydat v pondělí a ve středu od 10 do 16 hodin (poslední prohlídka začíná ve 14 hodin). Skupina maximálně 16 lidí (minimální počet není stanoven) zaplatí za trasu A a B 4500,- Kč a za trasu C a D 6000,- Kč. Až do 30. 4. 2008 to však bude jen 3840 Kč pro všechny 4 trasy – tedy před zahájením oficiálního provozu.

Výklad je podáván pouze v češtině, zahraniční návštěvníci by tedy neměli zapomenout na překladatele.

Prohlídku si můžete objednat na stránkách http://www.kolektory.cz.

Zdroj:
http://www.czechtourism.cz
http://www.kolektory.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení