Mariánské Lázně zachraňují miniaturpark

26.02.2008 9:24:00

Mariánské Lázně zachraňují miniaturparkMěsto Mariánské Lázně jedná o posledních detailech převzetí miniaturparku. Atrakce s více než 25 zmenšenými maketami významných staveb je v konkurzu. Radnice jej chce od správce konkurzní podstaty odkoupit, a zachránit tak vyhledávanou atrakci pro návštěvníky lázní. Uvedl to místostarosta Mariánských Lázní Jiří Chval.

“Nyní už záleží jen na tom, jak rychle se dohoda vyřídí se soudem, respektive se správcem konkurzní podstaty. Částka, kterou zaplatíme a která bude určena na vypořádání věřitelů, je jasná. Jediné, co se ještě může měnit. je částka pro správce konkurzní podstaty,” řekl Chval.

Areál, který se nachází nedaleko hotelu Krakonoš, byl slavnostně otevřen v červnu roku 1999. Počet modelů v měřítku 1:25 se postupně zvyšoval. V současné době lze v areálu vidět dokonalé repliky například vysílače Ještěd, zámku Kynžvart nebo i lidových staveb, například statku Holašovice. Ročně projdou branami miniaturparku desetitisíce turistů. Park je stabilní součástí turistické nabídky lázeňského města a významem překračuje rámec Karlovarského kraje.

Více informací z oblasti:
www.marianskelazne.cz

Zdroj:
http://www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení