Cyklostezka z Prahy do Paříže

03.03.2008 9:11:00

Cyklostezka z Prahy do PařížeCyklisté se mohou radovat. Českou republiku spojí s Francií Panevropská cyklistická stezka vedoucí z Prahy přes Norimberk a řadu turisticky zajímavých oblastí v centrálním Německu a Francii až do Paříže. Na své 1537 kilometrů dlouhé trase provede rekreační turisty po stovkách zajímavostí ve svém okolí.

Stezka bude oficiálně otevřena 12. dubna na panevropské slavnosti v Norimberku. Její výstavba byla částečně financována z prostředků Evropské unie.

Nápad vyprojektovat mezinárodní cyklistickou spojnici mezi Českem přes Německo do Francie se zrodil v roce 2001. Trasa vede většinou po již hotových cyklistických stezkách, pouze na česko-německém pomezí bylo třeba určité úseky vybudovat. Iniciativa přišla z německé strany, kde byla v okrese Neustadt an der Waldnaab na cyklostezku přebudována zrušená železniční trať.

Hranici stezka překračuje na přechodu Železná-Eslarn jižně od Rozvadova a v zásadě sleduje oblíbenou cestu císaře a krále Karla IV., je po své trase značena obvyklými ukazateli, doplněnými modrožlutým logem Panevropského hnutí.

Formálně stezka začíná na pařížském Východním nádraží (Gare de l'Est) a končí v Praze, lze jí samozřejmě bez problémů absolvovat i opačným směrem. V Německu stezka uživatelům nabízí návštěvu Norimberka, "cestu hradů" poblíž Rothenburgu nad Tauberou, historické univerzitní město Heidelberg a mnoho dalších pozoruhodností. Do Francie se stezka dostává po překročení Rýna u Štrasburku, cesta dál prochází kolem Nancy do kraje Champagne, kolem místních vinic a zámků, nedaleko slavné Remeše a končí v Paříži.

Zdroj: http://www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení