Rozšíření pěší zóny v centru

21.03.2008 15:16:00

Rozšíření pěší zóny v centruPraha chce rozšířit pěší zóny v centru města. V dalších ulicích hodlá instalovat zábrany, které zvýší bezpečnost chodců.

"Největší změny by se měly týkat oblasti od Malého náměstí až po Zlatou ulici," uvedl radní první městské části Karel Koželuh. Projekt má vzniknout do podzimu.

Důvod změn? Množství chodců v místech, kudy denně projíždějí desítky aut.

Když turisté obdivují Clam-Gallasův palác v Husově ulici, musí se mít na pozoru. Kolem projíždějí auta nepřiměřeně vysokou rychlostí. V ulici vedoucí z Perštýna na Mariánské náměstí je povolena padesátka a chybí tam zpomalovací práh. Přitom ji kříží Karlova ulice, kterou se denně valí proudy turistů ze Staroměstského náměstí na Karlův most a naopak. Situace, kdy auta prudce brzdí před chodcem, nejsou v tomto místě výjimkou. Je zde povolena padesátikilometrová rychlost. Při nepředvídatelných reakcích turistů obdivujících památky ovšem je nebezpečná i rychlost kolem třiceti kilometrů v hodině.

Zdroj: http://www.czechtourism.cz
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení