Prázdniny z koňského hřbetu

19.05.2008 14:57:00

Prázdniny z koňského hřbetu

Pro mnohé z nás neznamená dovolená moře a pláže, poznávací zájezdy či jiné turistické atrakce.
A právě pro tyto aktivní dovolenkáře je jednou z možností strávit prázdniny v koňském sedle, ve spojení s přírodou a životem na farmě.


Agroturistika zažívá v posledních letech obrovský boom. Ono utéct z města, plného hluku, smogu s stresu a strávit v přírodě a klidu několik dní nám pomůže nejlépe načerpat energii a odpočinout si od hektického městského života. Jen si představte...ráno vás vzbudí zpěv ptáků či šumění lesa, žádná auta, klaksony a zvonění u dveří.

Taková dovolená neznamená pouze jízdu na koních, záleží na každém z nás, jaký typ si zvolíme. Na většině farem poskytujících právě takovéto zážitky je samozřejmostí, naučit nás se o zvířata starat a poznávat je.
Ve spojení s procházkami, vyjížďkami po okolí a poznáváním života na farmě je taková dovolená naprosto ideální možnost odpočinku. A to nejen pro jedince milující koně a tento způsob života.
Stále více mladých rodin každoročně vyjíždí za takovou aktivní dovolenou, přinášející především dětem nové zážitky.
V naprosté většině na farmě nejsou pouze koně a tak se děti mohou seznámit s dalšími domácími zvířaty, jako jsou kozy, osli, králíci a spousta dalších.


Hlavní náplní pobytů je především jezdecká škola spojená s péčí a ošetřováním koní, prácemi, které se týkají celodenní péče o koně, drobné práce na ranči. Dále dle zkušeností jezdců mohou následovat výlety do blízkého okolí, za různými památkami či hrady a zámky.
Nu a pokud si netroufáte na větší výlety, můžete vyrazit jen tak pěšky či na kole.

Máte strach, že toho bude pro začátečníky moc? Není problém, zkuste nejprve pouze víkendový pobyt a sami uvidíte, zda je agroturistika právě to, co již dlouho hledáte.

 

Co nesmíme zapomenout?


Na koně je vhodné mít přiléhavé kalhoty s hladkým vnitřním švem, dlouhý rukáv, boty farmářky nebo podobné s nedělenou podrážkou. Lepší je starší oblečení, především u dětí je nutno počítat s občasnými nehodami.

Nezapomeňte na klobouk, šátek či kšiltovku, sluníčko může být zrádné.
Pro pobyt u zvířat a v přírodě je vhodné mít sebou repelent.
Nespoléhejte pouze na zvířata, je dobré sebou vzít také kola, pruty na ryby a třeba kytaru.

 

On takový výlet v koňském sedle, krásné místo a táborák je přesně to, na co budete vždy rádi vzpomínat.

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení