Termální lázně, relax a pohoda

16.06.2008 11:48:00

Termální lázně, relax a pohoda

V dnešní době už lázně neznamenají to co dříve, tedy zdlouhavé a únavné procedury.
Lázeňské pobyty jsou přímo balzámem pro unavené tělo i duši. V takových lázních strávíte úžasnou dovolenou, při které se uvolníte a načerpáte energii. V dnešní uspěchané době je právě relaxace v lázních tím, co vám navrátí ztracený klid, rovnováhu a pohodu.


Wellness pobyty, jak nazýváme dřívější lázeňské pobyty s procedurami, jsou kombinací toho nejlepšího z tradičních uvolňujících termálních koupelí a léčebných metod a to za využití převážně přírodních zdrojů.
Návštěva termálních lázní nemusí znamenat jen samotné koupele, ale také různé rehabilitační aktivity, vycházky po okolí a třeba návštěvy různých kulturních akcí.

 

Velkou výhodou dovolených v termálních lázních je jejich dostupnost, bez nutnosti trávit hodiny na letištích jste za několik hodin na místě, kde se můžete v klidu a pohodě rekreovat. Lze cestovat vlastním autem a uzpůsobit si program právě podle našich představ.

 

A tak, pokud chcete, stačí si vybrat například Slovensko, kde se nachází velké množství termálních lázní a koupališť, které jsou ideálním prostředím pro rodinou dovolenou. Ubytování lze najít jak v komfortních hotelech, tak i v soukromých penzionech a chatách či kempech.
Nejznámější jsou například Piešťany, Sliač, Korytnica, Lúčky, Bardejovské kapele, Kováčová, Dudince, Rajecké Teplice a mnoho dalších.
V neposlední řadě je pro mnohé velkou výhodou, mimo snadné dostupnosti také to, že nehrozí žádné komunikační potíže a bariéry.

 

Další blízkou a termálními lázněmi proslulou zemí je Maďarsko, které neznamená jen Balaton, dobré víno a papriky.
Pod téměř celým Maďarskem je ukryto více než tisíc termálních pramenů léčivých vod, které se dají používat nejen k léčení, ale také k prevenci, relaxaci a odpočinku.

Termální lázně jsou zde opravdu možností pro každého, všechna střediska jsou připravena nejen na náročné dospělé návštěvníky, ale také na rodiny s dětmi. Proto je samozřejmostí velké množství aktivit právě pro rodiny s dětmi, postupné vstupy do vody, dětské bazénky a hrací centra.

Velmi vyhledávaná lázeňská centra jsou například: Eger, Sárvár, Harkány, Egerszalók a další.
V okolí všech větších středisek je také velké množství kulturních památek a skvostů, které jistě také stojí za zhlédnutí.

 

A právě spojení relaxačních koupelí, výletů a návštěv kulturních akcí přináší zasloužený odpočinek pro ty, kterým hektická a hlučná doba nedopřeje mnoho klidu a pohody.
A pokud neplánujete velkou dovolenou, zkuste třeba i víkendový pobyt, protože stačí několik málo hodin relaxace v horké léčivé vodě a stres a únava nemají šanci.

Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení