ZÁMEK VELKÉ BŘEZNO

Název: ZÁMEK VELKÉ BŘEZNO
Město: Velké Březno
Psč: 403 23
Telefon: +420 475228331
E-mail: zamek.vbrezno@mbox.vol.cz
Www: http://www.zamek-vbrezno.cz/
Otevírací doba: Viz otevírací doba.


Popis

Zámek postavený ve stylu rakouského pozdního empíru v letech 1842 - 1854 pro Karla Chotka. Přestavěn na přelomu 19. a 20. století do podoby novorenesanční vily. Anglický park se vzácnými dřevinami. Historické interiéry s původním zařízením (jídelna, taneční sál, knihovna, galerie Chotků aj.). Jedna z posledních feudálních staveb u nás. Pobýval zde hudební skladatel F. Liszt.

Poloha

Ústecký kraj, vzdušnou čarou 15 km východně od města Ústí nad Labem.

Ceník

Vstupné: 50,-Kč plné * 10% sleva - organizované výpravy od 15 platících osob včetně * 30,-Kč snížené vstupné - žáci základních a středních škol a učilišť, invalidé, penzisté * 100 %, sleva - žáci MŠ, pedagogický doprovod školních výprav, průvodci zájezdů, pracovníci památkové péče, držitelé průkazu Asociace muzeí a galerií České republiky * 100 %, příplatek - při provádění mimo návštěvní dobu (po předchozí dohodě se správou zámku) * 50 % příplatek - noční prohlídky.

Otevírací doba:

Duben a říjen: středa - neděle: 9.00 - 16.00 hod., Květen až září: úterý - neděle: 9.00 - 18.00 hod. V případě, že je zámek otevřen v jinak zavíracím dnu, například ve svátek, přesunuje se zavírací den na den následující.Poslední prohlídka začíná vždy 60 minut před koncem otevírací doby.Zámecký park je v sezóně otevřen denně od 7.00 do 19.00 hodin.

Foto

Zdroj http://www.czechtourism.com/
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení