ZÁMEK PARDUBICE

Název: ZÁMEK PARDUBICE
Adresa: Zámek 2
Město: Pardubice
Psč: 530 02
Telefon: +420 466513263
E-mail: vcm@vcm.cz
Www: http://www.vcm.cz
Otevírací doba: Viz otevírací doba.


Popis

Rozlehlý renesanční zámek Pernštejnů, barokně upravený F. M. Kaňkou, vybudovaný na místě tvrze, přestavěné ve 14. století na gotický vodní hrad. Po roce 1920 byl zchátralý zámek opraven Muzejním spolkem. V posledních letech náročně rekonstruován. Mohutné zemní opevnění tvořené hliněnými valy s kruhovými dělovými bastiony a hradbou s klíčovými střílnami. Nad vstupní branou deska z roku 1511 s reliéfem erbovní pověsti o vzniku rodu Pernštejnů. Raně renesanční rytířské sály s unikátními nástěnnými malbami a pozdně gotickým arkýřem. Galerie děl českého výtvarného umění 19. a 20. století.

Poloha

Pardubický kraj, ve městě Pardubice.

Ceník

Vstupné: Zámek: plné 40,- Kč, snížené 20,- Kč, POUZE JEDNA EXPOZICE: plné 10,- Kč, snížené 5,- Kč. POUZE JEDNA VÝSTAVA: plné 8,- Kč, snížené 4,- Kč

Otevírací doba

Zámek: Celoročně denně mimo Po 10 - 18 h. ZÁMECKÉ VALY: Letní období: denně mimo Po 10 - 18 h, Zimní období: denně mimo Po 10 - 16 h.

Foto

Zdroj http://www.czechtourism.com/
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení