ZÁMEK LITOMYŠL

Název: ZÁMEK LITOMYŠL
Město: Litomyšl
Psč: 570 01
Telefon: +420 461615067
E-mail: chateua.litomysl@worldonline.c
Otevírací doba: Viz otevírací doba.


Popis

Reprezentační renesanční zámek, postavený podle projektu J. B. Avostalise pro Vratislava z Pernštejna na místě staršího hradu a kláštera. Po požáru v roce 1775 interiéry upraveny klasicistně. Zahrada a park. Exteriérová sgrafitová výzdoba (tisíce vzorů). Historické interiéry, zámecké divadlo s původními dekoracemi od Josefa Platzera, kaple. Výstavní sály městského muzea. V bývalém pivovaru rodná světnice Bedřicha Smetany. V bývalé jízdárně muzeum antického umění.

Poloha

Pardubický kraj, vzdušnou čarou 20 km severozápadně od města Svitavy.

Ceník

Vstupné: Výstavy: plné 20,- Kč, snížené 10,- Kč. Muzeum a galerie: plné 30,- Kč, snížené 15,- Kč, důchodci 25,- Kč. Muzeum antiky:plné 20,- Kč, snížené 10,- Kč, Fotografování: zdarma; Filmování: zdarma.

Otevírací doba

Zámek: duben a říjen: So, Ne, svátky 9 - 16 h, květen - září: denně mimo Po 9 - 17 h. Muzeum a galerie: duben a říjen: So, Ne 9 - 17 h, květen - září: denně mimo Po 9 - 17 h. Muzeum antiky: květen - říjen: denně mimo Po 9 - 17 h, Jindy po předchozí dohodě.

Foto

Zdroj http://www.czechtourism.com/
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení