Město Mariánské Lázně

Název: Město Mariánské Lázně


Popis

Mariánské Lázně jsou mezi významnými lázněmi České republiky nejmladší. Již po 100 letech existence patřily Mariánské Lázně k nejznámějším lázním světa a hostily slavné osobnosti své doby včetně členů Krákovských rodin. Po pádu komunismu a zrušení mezinárodní izolace se Mariánské Lázně znovu otevřely zahraničním návštěvníkům. Centrum města bylo z velké části opraveno, přibyly nové hotely a zařízení pro návštěvníky. Krok za krokem se Mariánské Lázně vracejí tam kam patří. Spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi tvoří tzv. Západočeský lázeňský trojúhelník, jednu z turisticky nejatraktivnějších oblastí České republiky.

Poloha

Město leží na západě České republiky v blízkosti státních hranic s Německem.

Ostatní zajímavosti

Mariánské Lázně je světoznámé lázeňské město. Raritou je velké množství minerálních pramenů s různým chemickým sležením. Městská památková zóna. POČET MINERÁLNÍCH PRAMENU – Území města – více než 40. Širší okolí – více než 100. Příroda – Mariánské Lázně leží na úpatí chráněné krajiné oblasti Slavkovský les. Slavkovský les skýtá ideální terén pro turistiku a cyklistiku v létě a běžecké trasy v zimě. Pokud navštívíte Mariánské Lázně, určitě musíte navštívit: ZPÍVAJÍCÍ FONTÁNU, PRAMENY, ARCHITEKTURU, KOSTELY, KOLONÁDY, PARKY, MĚSTSKÉ MUZEUM, DANČÍ OBORU, MINIATURPARK, GEOLOGICKÝ PARK.

Památky

Zpívající fontána – fontána se nachází na prostranství před Hlavní kolonádou. Nejhezčí zážitek ze zpívající fontány budete mít za tmy, kdy zvírazňují dojem světelné efekty. Prameny – Vyjímečné jsou svým velmi rozdílným chemickým složením. Díky tomu se v Mariánských Lázních léčí celá řada různých idikací. Většina pramenů je volně přístupná pro veřejnost. Architektura – Mariánské Lázně se můžou chlubit svým krásným historickým centrem. Mariánské Lázně byly vyhlášeny městskou památkovou zónou.

Památky

Kostely – V Mariánských Lázních městě s 15 000 obyvatelm, najdeme např. římskokatolický děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie, evangelický kostel Corporis Christi, anglikánský kostel Chris Curch a pravoslavný kostel sv. Vladimíra. Kolonády – Největší dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda s unikátní litinovou konstrukcí. V těsném sousedství Hlavní kolonády se nachází kolonády Křižíkového a Karolinina pramene. Parky – Městské parky jsou chloubou Mariánských Lázní. Návštěvníci jsou okouzleni jejich elegancí a pestrou skladbou různých druhů dřevin. Miniaturpark – Miniaturpark se nachází v sousedství hotelu Krakonoš. V miniaturparku jsou vystaveny dokonalé kopie známých staveb...
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení