Město Poděbrady

Název: Město Poděbrady


Popis

O Poděbradech lze uvést, že jsou lázeňským městem. K prohlídce láká lázeňský park, který se rozkládá od autobusového a železničního nádraží směrem k náměstí Jiřího a jehož část před nedávnem prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Pozornosti návštěvníků určitě neujde jezdecký pomník krále Jiřího od sochaře Bohuslava Schnircha. Dominantou města je ovšem zámek. Jeho předchůdce, raně gotický vodní hrad, zde stával už ve 13.století. Uličkou Na Dláždění lze dojít k budově Polabského muzea s mnoha bohatými sbírkami. Za návštěvu stojí sousední proboštský kostel, Povýšení sv. Kříže. Svůj půvab má Havířský kostelík, který zájemci naleznou při cestě k poděbradské jízdárně.

Poloha

Město Poděbrady leží v malebné Polabské nížině na řece Labi asi 50 km východně od hlavního města.

Ostatní zajímavosti

Objevy minerálních uhličitých pramenů daly podnět k založení lázní, známé u nás i v zahraničí svou specializací na léčbu srdečních a cévních onemocnění. Ze třicátých let minulého století přichází známý a stále platný slogan ´´NA SRDCE JSOU PODĚBRADY´´. V Poděbradech se každoročně pořádá celá řada pravidelných kulturních, společenských a sportovních aktivit. K rekreaci a vodním sportům láká areál přírodního koupaliště JEZERO. Široká a pestrá je paleta nabídky ubytování a stravování. Pěšky nebo na kole lze navštívit soutok Labe s Cidlinou. Poděbrady jsou městem, které určitě stojí za to poznat.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení