Město Teplice

Název: Město Teplice


Popis

Město Teplice má bohatou historii evropsky i světově proslulých lázní, do města kypícího životem v podnikání, zábavě, kultuře, do města plného parků a fontán i do oblíbených restaurací a kavárniček, zkrátka do MALÉ PAŘÍŽE, jak bývají Teplice nazývány. Teplice patří mezi nejstarší lázně v Evropě. Jejich slává dosáhla celoevropského rozměru, za to hovoří mnohé slavné osobnosti, které využili léčivosti teplických pramenů. Mezi nejslavnější návštěvníky patří: Goethe, Beethoven, Chopin, Liszt.

Poloha

Město Teplice se nachází na severu Čech a je posazeno do příjemné krajiny mezi Českým středohořím a masivem Krušných hor, nedaleko od hranic se SRN.

Ostatní zajímavosti

Teplice a blízké okolí nabízejí klid parků, zajímavou architekturu empírových i secesních staveb, dostatek přírodních i historických pozoruhodností. Přitažlivé pro návštěvníky je zámecké náměstí se sochařským skvostem morového sloupu od Matyáše B. Brauna. Teplice jsou známy ale i jako tradiční výrobce zejména v oblasti skla a keramiky. Významní producenti z těchto míst jsou dostatečně proslaveni nejen u nás, ale i ve světě. Výborné podmínky pro sport a turistiku poskytují okolní Krušné hory a České středohoří. Současné Teplice jsou městem zeleně a fontán, kde každý návštěvník – i ten nejnáročnější – nalezne kout, který ho potěší a kam se bude rád vracet.

Něco na víc...

LÁZNĚ V TEPLICÍCH: Císařské lázně, Kamenné lázně, Klinika CLT, Lázeňský dům Beethoven, Nové lázně, Tereziny lázně Dubí, Vojenská lázeňská léčebna. ATRAKTIVNÍ MÍSTA TEPLIC: Aquacentrum, Botanická zahrada, Děkanský kostel sv. Jana Křtitele, Doubravka – zřícenina hradu, Ampírovou kašnu v Lipové ulici, Hadí lázně, Hvězdárna, Kašna s fontánou u Kamenných lázní, Kašna se sochou Madony, Kolostijovy věžičky, Kostel sv. Alžběty, Kostel sv. Bartoloměje, Krušnohorské divadlo, Náměstí dr. Eduarda Beneše, Písečný vrch, Pramen Pravřídla, Ptačí schody, Radnice, Sadové lázně, Zahradní a plesový dům, Zámecká zahrada, Zámek, Zámecký kostel povýšení sv. Kříže atd…
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení