Město Praha

Název: Město Praha


Popis

Praha je hlavním městem České republiky. Také se jí říká STOVĚŽATÁ PRAHA nebo SRDCE VE STŘEDNÍ EVROPĚ. Praha je jedinou metropolí evropského významu v České republice. Se zhruba 1 165 tis. Obyvatel výrazně vyniká v osídlení populačním potenciálem, který je přibližně 3x větší než u druhého největšího města Brna. Hlavní město České republiky je naší nejvýznamnější městskou památkou rezervací. Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Poloha

Praha leží ve středu České republiky.

Historie Prahy

Praha má největší a nejkvalifikovanější nabídku pracovních příležitostí. Vzhledem k mimořádnému památkovému fondu a vysoké nabídce kulturních a dalších společenských aktivit na území Prahy realizuje přibližně polovina objemu aktivit cestovního ruchu ČR. Vzhledem ke své geografické poloze v Evropě i ČR je Praha významným dopravním uzlem. HISTORIE PRAHY: Kořeny dnešního významu Prahy spočívají v její tisícileté historii hlavního města Českého státu a jedné z nejstarších evropských metropolí.Dominantou Prahy je PRAŽSKÝ HRAD jako dodnes užívané sídlo hlavy státu založil mezi lety 880 a 890 první historický český kníže, Bořivoj I.

Ostatní zajímavosti

V první polovině 10. století vznikla druhá knížecí rezidence – VYŠEHRAD! Patentem císaře Josefa II. z 12. února 1784 byla čtyři dosud samostatná pražská města Staré Město, Nové Město, Malá Strana a Hradčany – spojena v jeden celek, v hlavní město Prahu. Praha se stala největším výrobním a dopravním centrem v zemi a v průběhu 19. století se proměnila v moderní velkoměsto. 28. října 1918 se Praha stala hlavním městem samostatné Československé republiky. Dnem 1. ledna 1922 z ní bylo připojeno 37 sousedních měst a vesnic.

Něco na víc...

PAMÁTKY PRAHY: Betlémská kaple, Břevnovský klášter, Emauzy, Karlům most, Karolinum, Klášter sv. Anežky České, Klementinum, Letohrádek Hvězda, Loosova vila, Národní divadlo, Národní muzeum, Obecní dům, Panna Marie před Týnem, Pražský hrad, Rudolfinum, Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí, Staronová synagoga, Starý židovský hřbitov, Stavovské divadlo, Sv. Mikuláš na Malé Straně, Vyšehrad.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení