Město Liberec

Název: Město Liberec


Popis

V současné době nabízí Liberec řadu zajímavostí. Město se pyšní mnoha významnými budovami, např. radnicí, postavenou v novorenesančním stylu a dokončenou v roce 1893, jež je symbolem bohatství a hospodářského i kulturního rozvoje města. Za budovou radnice se nachází DIVADLO FRANTIŠKA XAVERA ŠALDY z roku 1893. Budova spořitelny, muzea a obchodní komory tvoří svojí honosností a čistotou stylu zlaté jádro historické části města, jehož ozdobou je pak vilová čtvrť z přelomu 19. a 20. století, která svou jedinečností dokresluje tehdejší rozmach Liberce.

Poloha

Město Liberec leží v liberecké kotlině mezi Ještědským hřbetem a Jizersými horami.

Ostatní zajímavosti

Liberec je také někdy nazýván ´´MĚSTEM POD JEŠTĚDEM´´, jehož vrchol, vypínající se do výše 1012 metrů, zdobí moderní věž, která se stala DOMINANTOU CELÉHO KRAJE. Objekt v němž sídlí spojové středisko a hotel s restaurací byl otevřen 21.9.1973 a stal se symbolem pozoruhodného města, které se pod ním nachází. Navštívit zde můžete i významné kulturní památky např. Kostel Sv. Antonína Velikého, Kostel Svatého Kříže, Valdštejnské domky, Šolcův dům, Městské lázně, Kavárnu Pošta nebo Libereckou Výšinu.

Něco na víc...

Nové zásadnější proměny zaznamenal Liberec v druhé polovině 18 století, kdy bylo centrum města zastavěno zděnými domy v klasicistních formách. Počátek 19. století pak znamenal rozvoj textilního průmyslu. V té době vznikla řada reprezentativních budov, které městu dodávaly majestátnost odpovídající jeho významu. Ve své době byl Liberec druhým největším městem v Čechách hned po Praze. Byly zde 3 konzuláty, 50 textilních továren, 60 továren zaměřených na kovoprůmysl, mimo jiné i na výrobu automobilů RAF.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení