Město Ústí nad Labem

Název: Město Ústí nad Labem


Popis

Deváté největší město České republiky. Ústí nad Labem, jehož historie sahá až do poloviny 11.století, leží nedaleko německých hranic, v překrásném údolí řeky Labe, která zde protéká Českým středohořím. Na sever od města se nacházejí krušné hory a Labské pískovce s turisticky vyhledávanou oblastí Česko – Saského Švýcarska. Město je proslulé převážně svým průmyslovým charakterem se zaměřením na chemii a těžbu hnědého uhlí. ------ turistického návštěvníka může v první řadě zaujmout nakloněná kostelní věž. Vychýlení v její špici představuje téměř dva metry.

Poloha

Město Ústí nad Labem leží na severu čech, nedaleko německých hranic, asi 100 km severně od Prahy.

Historie města

V Ústí tehdy působila celá plejáda humanistických básníků. Z nich vynikli zejména Johannes Augustin Fichtenbaum, Christian Theodor Schosser atd….. - V okolí Chlumec, Přestanov, Strádov, Žandov a Telnice zuřila v létě r. 1813 po Slavkovu druhá největší bitva napoleonských válek. 29. – 30. srpna proběhla bitva u Chlumce a Přestanova. Městské muzeum, které dnes patří k vůbec nejstarším v celých severozápadních čechách.

Památky

Určitě navštivte: HRAD STŘEKOV: Upravená hradní zřícenina na sto metrů vysoké znělcové skále na pravém břehu Labe tvoří na jihu města výraznou dominantu. V jeho spodní části se nachází restaurace s vinárnou KOVÁRNA, v části střední pak bufet s terasou, která má překrásný výhled na město a do labského údolí. KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE: Kostel byl postaven kolem r. 1318. V době husitských válek byla zničena jeho věž. S obnovou se začalo až po r. 1452. V 80.letech 19.století byl přestavěn v pozdněgotickém stylu. Bombardování města v dubnu 1945 vážně narušilo základy chrámové věže a od té doby je věž vychýlena od kolmé osy téměř o 2 m.

Památky

KOSTEL sv. VOJTĚCHA: V roce 1972 zde byly instalovány druhé největší varhany v České republice. MĚSTSKÉ DIVADLO, KOSTEL APOŠTOLA PAVLA (Červený kostel), PALÁCOVA VILA CARLA GEORGA WOLFRUMA, LUXUSNÍ VILA IGNAZA PETSCHKA, NOVORENESANČNÍ PALÁCOVÁ VILA, KOSTEL sv. JAKUBA VĚTŠÍHO.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení