Město Olomouc

Název: Město Olomouc


Popis

Olomouc (102 tisíc obyvatel) patří mezi nejvýznamnější centra v České republice. Díky své bohaté historii, starobylé univerzitě, kulturním a řemeslným tradicím, ale především centrální poloze v rámci Moravy, byla vždy atraktivním místem pro turisty, obchodníky a podnikatele. Vnější napojení Olomouce je s ohledem na její vnitrozemskou polohu vynikající a dobudováním dálnice D11 a rychlostní komunikace R35 se ještě zlepší a vzroste význam města – jako jediného kromě Prahy – na křižovatce dvou klíčových vnitrostátních a mezistátních komunikací. Z ekonomického pohledu je město Olomouc možné charakterizovat jako průmyslové s rozvíjejícími se službami.

Popis

Díky vhodné poloze, hospodářské tradici i kvalifikované pracovní síle má město výrazný potenciál růstu. Město Olomouc, ale i celý region, je otevřen všem, kteří chtějí jak využít komparativní výhody tohoto místa ve středu Evropy. Město Olomouc je také proslaveno výrobou vynikajících OLOMOUCKÝCH TVARŮŽKŮ.

Tip pro volný čas

Bazilika minor Navštívení Panny Marie (8 km od centra Olomouce), Chrám Navštívení Panny Marie – nejvýznamnější dominanta kraje. Celý areál sloužil jako letní sídlo premonstrantů z kláštera Hradisko. Při návštěvě papeže Jana Pavla II. v květnu 1995 byl poutní chrám prohlášen za baziliku minor. ZOO Olomouc – (8 km od centra Olomouce). Solná jeskyně SOLANA – Solná jeskyně SOLANA jako jediná svého druhu v ČR nabízí léčebné procedury s využitím kombinace léčivých solí z Mrtvého moře, himalajských solných kristalů, jodo-bromové léčivé soli z Polska a solanky z Luhačovic, s výraznými preventivními léčivými a regeneračními účinky.

Památky

Zámek Náměš na Hané – (20 km od centra Olomouce), Hrad Bouzov – (30 km od centra Olomouce) – jeden z nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Hrad Sovinec – (30 km od centra Olomouce), Laštice – muzeum výroby tvarůžků – (40 km od centra Olomouce) – zdejší muzeum prezentuje historii výroby Olomouckých syrečků. Olomoucké tvarůžky jsou přírodním kyselým pod mazem zrajícím sýrem. Tradice jejich výroby v českých zemích je stará téměř 600 let. Hrad Šternberk – (18 km od centra Olomouce), Javořicské jeskyně – (35 km od centra Olomouce), Mladečské jeskyně – (30 km od centra Olomouce), Lázně Teplice nad Bečvou – (40 km od centra Olomouce), Hrad Helfštýn – (30 km od centra Olomouce)...
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení