Město Děčín

Název: Město Děčín


Popis

Děčín má cca 134 tisíc obyvatel. Děčín poskytuje díky své rozmanitosti ideální podmínky k rekreaci i ke sportovnímu vyžití, k pěší turistice i cyklistice. Hustá síť značených turistických stezek, navazujících bezprostředně na komunikace, umožňuje poznat nejcennější krajinné a přírodní partie s nespočetnými vyhlídkami, vyhlídkovými restauracemi a s pozoruhodnými rozhlednami. Mezi těmi vynikají zejména majestátně vyhlížející kamenná věž na Děčínském Sněžníku, štíhlá vznosná stavba rozhledny na Jedlové, osmiboká věž na Tanečnici u Mikulášovic, Vlčí Hora u Krásné Lípy a na Chlumu nad Děčínem.

Poloha

Děčín se nachází v nejsevernější části České republiky. Je typickým příhraničním okresem, hraničícím ze severní a západní strany s Německem.

Ostatní zajímavosti

Od konce 19. století přitahují Labské pískovce také pozornost vyznavačů horolezeckého sportu, jehož tradice se na Děčínsku stále udržuje. Dalším významným turisticky atraktivním místem našeho okresu, umožňujícím letní i zimní rekreaci.

Památky města

Město Děčín je charakteristické svým spětím s řekou Labe a s okolní krajinou. Dominantou města je zámek se štíhlou věží tyčící se na skalní ostrožně nad soutokem Ploučnice a Labe. K zámku a do Růžové zahrady může návštěvník dojít pozoruhodnou cestou zvanou Dlouhá jízda, která je unikátním dílem barokního stavitelství v Čechách. Pozornost návštěvníků jistě upoutá nové otevřené muzeum loutek profesora Knížáka. K Děčínu neodmyslitelně patří zoologická zahrada a okresní muzeum orientované na dějiny labské plavby, expozice o vývoji lodní dopravy na Labi.

Něco na víc...

Přestože území okresu Děčín patří mezi turisticky nejzajímavější části České republiky nachází se zde i rozvinutý průmysl – textilní, strojírenský, elektrotechnický a papírenský s navazující polygrafickou výrobou. Dlouhou tradici má v okrese i průmysl potravinářský. V obci Chřibská je v provozu nejstarší huť v Čechách. Okres má vzhledem ke své výhodné poloze dobré komunikační podmínky, především v lodní a železniční dopravě. Město Děčín je významným říčním přístavem železničním uzlem. Současný stav silniční sítě je výsledkem historického vývoje. Prochází zde dvě významné silniční tepny. Pokračování tzv. Podkrušnohorské magistrály, která směruje na Liberec.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení