Město Český Krumlov

Název: Město Český Krumlov


Popis

Český Krumlov jako jedna z nejznámějších památkových rezervací je součástí světového kulturního dědictví UNESCO od roku 1992. Dominanty města tvoří velkolepé památky – gotický kostel sv. Víta a Českokrumlovský zámek – areál, patřící k nejrozsáhlejším ve střední Evropě. Sestává z více než 40 historických budov. Velice zajímavé je staré město s klikatými uličkami a prastarými domy gotického a renesančního původu s mnoha galeriemi, krámy a hospůdkami. Zajímavý je letohrádek, jízdárna a letní divadlo s otáčecím hledištěm, Budějovická brána a renesanční pivovar.

Poloha

Český Krumlov leží v jižních čechách v údolí řeky Vltavy je nazývána perlou jižních čech. Český Krumlov leží cca 170 km jižně od Prahy a cca 22 km od Českých Budějovic.

Zajímavosti o městě

Český Krumlov je město s velmi bohatým kulturním životem. Jako památka UNESCO je oblíbeným hostitelským místem kongresů, koncertů, slavností a festivalů. Budete-li v Českém Krumlově neměli by jste si nechat ujít návštěvu divadelního představení na jedinečném otáčení hledišti v areálu zámku. Určitě bude zajímavé navštívit i některé z místních muzeí. V tomto patnáctitisícovém městě naleznete, deset galerií, tři divadla, kino, městskou knihovnu, muzeum atd…

Zajímavosti

Ve městě se ročně koná více jak 400 kulturních akcí z nejrůznějších oblastí umění. Město a jeho okolí je přitažlivým cílem pro aktivní odpočinek. Je nejen městem vodáku, kteří zde kempují a proplouvají, ale nabízí také velké množství cykloturistických tras v okolí. Ve městě je celá řada možností ke sportovnímu vyžití. Např. plavecký bazén, tenisová hala, volejbalové kurty, krytý zimní stadion, krytou sportovní halu nebo atletický a fotbalový stadion. V posledních letech byl Český Krumlov svědkem několika mezinárodních sportovních akcí.Pokud navštívíte Český Krumlov, Vaší pozornosti by neměly ujít další místa jižních čech. Nenechte si ujít hrad ROŽMBERK v Rožmberku nad Vltavou aj....
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení