Město Plzeň

Název: Město Plzeň


Popis města

Plzeň byla založena v roce 1295 českým králem Václavem II. Bohatou historii města lze sledovat při prohlídce mnoha zajímavých památkách v historickém jádru jehož dominantou je štíhlá věž gotického chrámu sv. Bartoloměje – svou výškou 102,6 m nejvyšší v Čechách. V Plzni žije zhruba 167 000 obyvatel. Plzeň, dnešní průmyslové centrum západních Čech je jedno z nejmladších historických českých měst.

Popis

Plzeň slouží jako důležité průmyslové, obchodní, správní ale i kulturní a společenské centrum zápaních Čech. Má příznivou polohu na dopravní trase mezi Prahou a Norimberkem. V posledních letech nachází město novou, atraktivnější tvář a stává se tak přitažlivou VSTUPNÍ BRANOU na cestě do západní Evropy. Plzeň je díky své poloze v centru západních Čech ideálním místem pro podnikání výletů po celém Plzeňském kraji. V okolí Plzně naleznete celou řadu historických i přírodních památek. Plzeň není jen městem piva a není jen černé, jak se říkávalo díky zdejším průmyslovým gigantům. Je to také krásné město plné mladých lidí a historických památek a navíc s půvabnou přírodou hned za humny.

Zajímavosti města

K nejstarším chrámovým stavbám v Čechách patří kostelík sv. Jiří postavený v roce 992? Největším gotickým náměstím v Čechách bylo v době svého vzniku náměstí Republiky. Nejvyšší kostelní věž v Čechách-věž chrámu sv. Bartoloměje. Nejstarší kniha v Čechách psaná v českém jazyce Kronika trojánská byla vytištěna v Plzni v roce 1468. Druhá největší synagoga v Evropě a třetí největší na světě po jeruzalémské a budapešťské je Velká synagoga v Plzni. Jediné muzeum na světě dochované v původním středověkém právovárečném domě je Pivovarské muzeum. Největší soubor gotických pušek hákovic v rámci městských zbrojnic v Evropě se nalézá v Městské zbrojnici v Plzni.

Zajímavosti města

Největší pivnice v Čechách se nachází přímo v areálu Plzeňský Prazdroj. Jediná ZOO v Čechách, která má botanickou i zoologickou část je v Plzni. Můžete zde spatřit největšího žijícího zástupce varanů na zeměkouli-varana komodského, který se chová pouze v 8 zoologických zahradách ve světě. V sousedství ZOO se nachází největší přírodní amfiteátr ve střední Evropě, který pojme 20.000 diváků.

Poloha

Město Plzeň leží na soutoku čtyř řek v samém srdci západních Čech.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení