Město Zlín

Název: Město Zlín


Popis

První písemné záznamy o krajském městě Zlín existují od roku 1322. V té době bylo město centrem řemesel a čechů pro celé široké okolí. Dnešní podobu Zlína ovšem ovlivnila především éra po roce 1894, kdy zde rodina Baťových založila obuvnickou firmu. Poloha, prosperita a péče Tomáše Bati ve funkci starosty vedla mezi dvěma světovými válkami k prudkému rozvoji města. Můžeme zde obdivovat architektonické zajímavosti mezi které patří např. radnice, Zlínský mrakodrap, Trantírkův dům či Vila Tomáše Bati.

Poloha

Zlín leží na pomezí České republiky a Slovenska.

Kulturní zajímavosti

Kulturní zajímavostí jsou určitě i filmové ateliéry, kde se vytvářely slavné trikové filmy Hermíny Týrlové a Karla Zemana. Dnešní Zlín je bohatým městem, nejen z hlediska ekonomiky, ale i z hlediska kultury a sportu. Zlínsko je krajem kde se dodnes můžete setkat s lidovým folklórem. Udržují se tradice jarmarků, trnkobraní či masopustů. Dřevěná lidová architektura ladí s horskými hřebeny, hlubokými lesy a karpatskými loukami. Kostelíčky a vesničky v kopcovitém terénu vytváří krásné scenérie, které si můžete vtisknout do paměti při pěších procházkách i při projížďkách na kole. Když budete na Zlínsku nezapomeňte ochutnat kyselicu nebo si dát štamprličku slivovice pro zdraví.

Okolí Zlína

V okolí Zlína se nachází řada atraktivních lokalit. Patří sem město Vizovice, zde je zámek s rozsáhlou obrazárnou, Lázně Luhačovice, Zoologická zahrada Zlín – Lešná, hrad Malenovice, Samohyl motor veterán muzeum, s více jak sto exponáty automobilů a motocyklů a město Brumov – Bylnice nad nímž se tyčí zřícenina hradu Brumov. Valašské Klobouky s památkovou zónou a červeným domem, v Napajedlech je známý hřebčín a zámek, nebo jsou zde města Fryšták, Otrokovice, Slavičín a Slušovice. Historii nám připomenou zříceniny Tetov, Lůkov, Starý Světlov, Rýsov či novodobější a o to smutnější památník Plošina připomínající hrůzy druhé světové války.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení