Město Hradec Králové

Název: Město Hradec Králové


Popis

Na více než stovce čtverečních kilometrů zde žije 100.000 obyvatel. Sídlo obchodu, bankovnictví a správních institucích regionálního i celostátního významu. Centrum školství a kultury. Historicky jedno z nejvýznamnějších středověkých měst v Čechách. Střed města s mnoha malebnými uličkami, věžemi, schodišti, náměstími a zbytky opevnění je památkovou rezervací. Gotická katedrála sv. Ducha, Renesanční Bílá věž s druhým největším zvonem v Čechách Augustinem. Barokní kaple sv. Klimenta, jezuitská kolej, biskupská rezidence. Renesanční, barokní a klasicistní domy na středověkých gotických parcelách.

Poloha

Hradec Králové leží ve východních Čechách v Královohradeckém kraji.

Zajímavosti města

Množství udržovaných parků, malebných nábřežních promenád – Muzeum východních Čech, Galerie moderního umění, Klicperovo divadlo, Divadlo Draz, Hvězdárna a planetárium a mnoho dalších kulturních, ubytovacích a stravovacích zařízení. Několik sportovních areálů. Ideální pro cyklistické výlety v převážně rovinatém území. Golf, jízda na koni. Přilehlé rozsáhlé lesy a množství vodních ploch. Výchozí místo pro cesty do Krkonoš a Orlických hor.

Památky

Bílá věž, Biskupská rezidence, Galerie moderního umění, kaple sv. Klimenta, katedrální kostel sv. Ducha, kašna sv. Jana Nepomuckého, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Mariánské sloup, schodiště Bono Publico, schodiště Na Kropáčce.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení