Město Jičín

Název: Město Jičín


Popis

Město Jičín se může pochlubit mnoha skvosty. V první řadě to je náměstí s podloubím po celém obvodu, s historickými domy a korunovační kašnou. Okresní muzeum a galerie ve Valdštejnském zámku, Lodžie v nedalekém Libosadu nedaleko Valdic je evropsky unikátní stavbou sally tereny, nyní bohužel ve špatném stavu. Symbolem Jičína je Valdická brána jediná z původních čtyř bran v hradbách. Ve městě je kostel Sv. Jakuba Většího s iluzivní malovanou kupolí, gotický kostel Sv. Ignáce z Loyoly a mnoho domů s překrásnými fasádami. Střed města a většina jeho území jsou památkově chráněny.

Poloha

Jičín se nachází severovýchodně od hlavního města Prahy. Do centra oblasti města Jičína je to necelých sto kilometrů. Královéhradecký kraj.

Turistika

Zdejší krajina je ideální pro relaxaci a turistiku. Nalézá se zde množství památek. Zajímavostí jsou turistické autobusy provozované v sezóně přes území Českého ráje, které Vám přiblíží i další místa mimo okres a jedním z těch významných jsou určitě Trosky. A jak se říká „to nejlepší nakonec“, neměli by jste při své návštěvě jičínska opomenout navštívit proslulý hrad Kost nebo hrad Pecka.

Zajímavosti

Jičín se též proslavil pohádkovými postavičkami loupežníka Rumcajse se ženou Mankou a synem Cipískem, kterým vdechl život pohádkář a místní rodák Václav Čtvrtek. Město se stalo hostitelem dnes již tradičního festivalu Jičín – město pohádek. Dalšími centry okresu jsou města Hořice, známé výrobou pravých Hořických trubiček, Kopidlno, statinné Lázně Bělohrad, Libáň, Nová Paka se známým Městským Pivovarem a Sobotka známá tím, že se zde koná literární festival Šrámkova Sobotka a nad městem stojí letohrádek Humprecht.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení