Město Mikulov

Název: Město Mikulov


Popis

Město leží v jedinečné oblasti přírodních krás, pohádkových zámků i starobylých hradů, skvělého vína a pohostinných lidí, zvanou zcela po právu Zahrada Evropy. Na světě není podobného místa, kde by se navíc vedle sebe nacházely hned dvě světově důležité rezervace světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – Biosférická rezervace Pálava a Lednicko – valtický areál.

Poloha

Mikulov najdete jižně od Brna při česko-rakouské hranici. Nejrychlejší automobilové spojení ve směru od Prahy je po dálnici D1 od Ostravy a Olomouce po dálnici D3 a dále přes Brno do Mikulova.

Zajímavosti

Blížíte-li se ke starobylému Mikulovu z kterékoli strany, vždy Vás uvítá jedinečným panoramatem se siluetou zámku, Svatého kopečku a Kozího hrádku. Historické středověké jádro města bylo již v roce 1952 prohlášeno městskou památkovou rezervací. Hlavní dominantou je renesanční zámek. Mikulov byl tehdy faktickým hlavním městem Moravy. Zcela unikátní jsou vinařské expozice s obřím sudem a dřevěnými kládovými listy. Mikulov je výchozím bodem vinařské naučné stezky, která na trase okolo Pálavy seznamuje návštěvníky s vinařstvím a tradicemi v mikulovské vinařské oblasti. Na náměstí vyniká nad ostatní domy renesanční dům U rytířů zdobený sgrafitem.

Zajímavosti

Prostor oživuje monumentální barokní Sloup nejsvětější Trojice. Dominantou, uzavírající náměstí na jeho východní straně je Ditrichštejnská hrobka, která je po celkové rekonstrukci od roku 2001 otevřena pro veřejnost. Jednou z největších mikulovských gotických staveb je farní a kolegiátní kostel sv. Václava.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení