Město Třeboň

Název: Město Třeboň


Popis

Město Třeboň je jedním z nejkrásnějších měst v Jižních Čechách. Nachází se v oblasti, nazvané Třeboňská pánev. Leží skoro přesně mezi dvěma centry kraje, Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem V okolí, můžete najít mnoho rybníků a mnoho přírodních zajímavostí. Proto je zde také zřízena Chráněná krajinná oblast Třeboňského jejímž je Třeboň centrem. A díky rovnováze v okolní přírodě byla Třeboň také zařazena v roce 1977 na mezinárodní seznam biosférických rezervací UNESCO. Naproti tomu díky krásné architektuře, která zažila největší rozmach za dob vlády Schwarzenberků a Rožmberků, byla Třeboň vyhlášena Městskou památkovou rezervací v r. 1949.

Poloha

Město Třeboň leží v Jižních Čechách.

Popis

Ve městě působí dvoje lázně a okolní podniky působí převážně v tradičním průmyslu, který krajině neškodí, jako je rybníkářství, pivovarnictví, zemědělství, lesnictví a potravinářství. Díky tomu není okolí Třeboně a potažmo Třeboňsko samotné ovlivněno bezohledností lidí, protože obyvatelům tohoto krásného města na jejich okolí záleží.

Historie

Třeboň má ojediněle zachovaný hradební systém. Jednoduché opevnění z konce 14. století doplnil Štěpánek Netolický ve dvacátých letech 16. století a druhý hradební pás s baštami, příkopem a valem. Vstup do města střeží zachované brány. Svinenská a Novohradská a novější Budějovická. Součástí obranného systému města byl i dnešní renesanční zámek s rozlehlým parkem rozkládající se na jihozápadní straně historického jádra.

Náměstí města

Přirozeným centrem Třeboně je její náměstí, obklopené měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty. Nejvýznamnějším objektem na náměstí je radnice. Uprostřed náměstí se tyčí Mariánský sloup z r. 1781. V severozápadní části města stojí pozůstatky bývalého Augustiniánského kláštera ze 14. století s kostelem svatého Jilji. Na jižní straně města se rozkládá rybník Svět, na jehož břehu jsou rekreační střediska a vede tudy okružní naučná stezka „Cesta kolem Světa“ dlouhá asi 12 km s osmnácti zastaveními. Na břehu Světa asi 1,5 km od centra se nalézá v přírodním parku Schwarzenberská hrobka.
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení