Restaurant Císaře Leopolda

Název: Restaurant Císaře Leopolda
Adresa: Orlí 3
Město: Brno
Psč: 602 00
Telefon: +420 542516606
E-mail: leopold@bikocom.com


Popis

Originální restaurace Císaře Leopolda se nachází ve sklepních prostorách Obchodní Galerie Orlí, kterým udělil Císař Leopold Právo pohostinství a jemu samotnému sloužily jako vinné sklepy. Dnes se zde nachází italská restaurace, ve které se pořádají svatby, promoce, rauty a další společenské akce. Vstup do restaurace zdobí rodový erb a orlice Císaře Leopolda, které byly objeveny při rekonstrukci. Interiér zdobí exkluzivní malby s motivy Benátek.

Otevírací doba

Po - Čt: 11.00 - 23.00 hod., Pa - So: 11.00 - 24.00 hod., Ne: 12.00 - 22.00 hod.

Historie domu

Jeho historie sahá až do poloviny 13. století, kdy zde stávaly dva domy včetně jejich hospodářských dvorků. Stopy existence těchto domů se zachovaly i v současných sklepních prostorách 1. suterénu restaurace. Ovšem i ty prošly v polovině 15. století stavebními úpravami. Z poloviny 14. století se v městském archivu dochoval i písemný zápis, který zaznamenává vlastníka jednoho domu - řezníka Fojtlina a jeho nájemníky - pláteníka Jakuba a vozku Ješka. Jak lze z archivů dále vyčíst, i v pozdějších dobách se nezřídka mezi majiteli a nájemci obou domů vyskytují řezníci, a tak můžeme předpokládat, že zde býval tradičně řeznický krám.

Historie pokračuje

Staletí ubíhala, dům vystřídal mnoho majitelů a mezi jinými se v 17. století jeho vlastníky stali i Petřvaldští z Petřvaldu. Právě oni přestavbou spojili oba domy v jeden na tzv. Petřvaldský palác, jehož podoba více méně přečkala dodnes. Byli to oni, kteří nechali zbudovat 2. patro sklepů - místo této muzejní expozice. Petřvaldští drželi tento palác více než sto let až do roku 1788, kdy jej prodali významnému brněnskému tiskaři, nakladateli a knihkupci Josefu Jiřímu Traslerovi, který na počátku osvícenství ovlivňoval kulturní život celé Moravy a Slezska. Přímo v tomto paláci, kde žil, zřídil v roce 1812 v přízemí knihkupectví s výkladem.........
Poslat firmě poptávku:

Kontrolní otázka: 1+1 =
       
Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení